Първоначална продажба на емисията права от първоначалното увеличаване на капитала на Премиер Фонд АДСИЦ – Варна ще стартира от 17 май 2006 г. на Първичен пазар чрез смесен закрит аукцион, организиран от Системата за търговия, съобщава БФБ – София.
Борсовият код на емисията е R1PREM, а времевият интервал за провеждане на аукциона е в периода от 09:30 ч. до 11:00 ч. Начална и крайна дата на предлагане за първична продажба на правата на борсата са съответно 17 май и 1 юни.
Вторичната продажба на емисия права от първоначалното увеличаване на капитала на Премиер Фонд ще се проведе също на 17 май от 9:30 до 13:00 часа с борсов код на емисията R2PREM. Крайната дата за търговия на правата на Неофициален пазар е 30 май, а за прехвърляне - 1 юни.
Премиер Фонд АДСИЦ ще увеличи капитала си със 150 хил. лв. до 650 хил. лв. чрез издаването на 150 хил. акции с номинална и емисионна стойност от 1 лев. Издадените права са 150 хил., като съотношението право/акции е 1 към 1.
Начална дата за записване на акциите е 17 май, а крайна - 23 юни 2006 г.
Борсовият член-поемател, упълномощен да обслужва увеличението на капитала, е ИП Статус Инвест АД, а банката, в която да бъде открита набирателна сметка, е ТБ Райфайзенбанк.
В устава на Премиер Фонд е записано, че дружеството се учредява за неограничен срок. Ръководството планира през следващите няколко години да се насочи към няколко основни пазарни сегмента – жилищни имоти, ваканционни имоти, офис площи, търговски имоти, индустриални имоти и земеделска земя.
През следващите две години фондът планира да развива дейността си предимно на територията на големите индустриални центрове и курортните селища, тъй като там пазарът на недвижими имоти е най-ликвиден и интересът от страна на чуждестранни инвеститори е най-голям.
КД Пеликан АД и Холдинг Варна А притежават съответно по 20 и 10 на сто от капитала на фонда, докато Експрес Гаранцион ООД и Унишип ЕООД имат по 9,9 и 9,5%. Останалата част от акционерния капитал е разпределена между физически лица, които притежават между 3 и 10 на сто.
Свързани компании:
Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.


Пазаруването вече се превръща във финансова стратегия
От врачанското село Згориград до залата на Чимаев и спаринги с Царукян: Българин покорява ММА в Америка
Съвременните градове поставят фокуса върху личностното развитие на хората
Локо Пд победи Ботев и стигна до бараж, Черно море не успя да се класира
Настроенията в Русия се обръщат срещу Путин
AI бумът заплашва с прегряване икономиката на САЩ
Мерките на Китай може да засегнат активи в Хонконг за $32 млрд.
Политическият риск връща натиск върху развиващите се пазари
Абу Даби и Катар прекарват още танкери през Ормуз въпреки блокадата
Саудитска Арабия използва петролната си мощ като геополитически инструмент
Шокиращата история на най-скъпото BMW в света
Прототипът, който превърна Bugatti Veyron в легенда
Как екстремната топлина влияе на автомобилните гуми
Китайските ЕV вече владеят над 15% от пазара в Европа
Неудачници: никой не иска да купува тези коли през 2026
Владислав Панев: Държавата може да стимулира гражданите да спестяват
Поставянето на граници е ключът към здравите връзки
Отровен от мафията: Как Ачера се превърна в столицата на рака в Италия
Шишков: Нямаше тръба за водопровода в Севлиево, цялото правителство я търси
Как да остарявате с гордост?