От банкиране до изкупувания, от търговия до придобивания, 40 са финансистите, които според Forbes управляват света на парите.
Мениджърите на хедж фондове, директорите на компании за частни капиталови инвестиции и кредиторите, които контролират потоците на трилиони долари в глобалната икономика и реално влияят на всички нас по един или друг начин.
В списъка Forbes включва личности, които управляват бизнеси си от двете страни на линията - и при купуването, и при продаването на финанси.
На Wall Street парите са тези, които говорят, и именно затова изданието преценя финансите по четири фактора: нетно богатство, управляеми или наблюдавани активи, тригодишна история назад и влияние върху пазарите.
Кои са десетте най-влиятелни финансите вижте в нашата галерия.


18-годишен шофьор загина в катастрофа
Германия отчете най-топлата си нощ
Какво ще бъде времето в понеделник?
Никола Цолов с четвърта победа във Формула 2
Борисов: При ГЕРБ цяла Европа говореше за финансовата дисциплина на България
Европа има 6 млрд. причини за нов налог върху купувачите в интернет
Без дипломация, моля, ние сме американци
Европейските оръжейни компании са пред нов фронт от проблеми
AI супербалонът е готов да се спука, предупреждават хедж фондове в Китай
Стармър напуска „Даунинг стрийт“ без ясна политическа идентичност
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
Toyota Classic - най-рядката кола на марката с дизайн от 30-те
Тръмп на война с петролните гиганти
В кадър: "Славия" изпрати в последния им път двете деца, загинали на "Тракия"
Никола Цолов отново с триумф във Формула 2
Борисов обяви: ГЕРБ гради алтернативно правителство за деня, в който ще управляваме
Цените на част от храните продължават да спадат
Морален казус: Таксиметров шофьор засне младо момиче в София, пусна я в интернет
преди 10 години Тези са такива, защото ние сме ги направили такива. Вместо да ям яйце с домат, аз искам сега кафенце и мармалад. Вместо да си гледам чета книги, аз искам телевизорче... дами снасят наготово нещата. Ама вече не искам малко ТВ...искам 43" и то ако може във всяка стая. Искам и iPhone, защото съм толкова продуктивен и с бърза мисъл, че ми трябва супер-компютър в джоба да ми асистира на think-tank-a в главата ми. И естествено ми трябват два iPhone-a, защото имам две карти...нали и малко тарикат си падам. По времето на жичните телефони, на оперативката всички си записваха в тефтер, сега всички си бъркат в носа и после звънят: "Ко каза..??". Защото сме в група и разговорите били "безплатни". Човешката алчност и прогресивно затъпяване ги направи тези такива.. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години аз предпочитам всичките, че нещо са като плевели за човечеството тея гадове ..... Както се забелязва няма нито един "чужденец" ем що ли няма ?!? ..... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години За мен само Сорос е достатъчен. Малко, но от класа. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години те точно на тея 10мат аим пожелавам скоротечно гътване и поемане към вечните ловни полета, че зарад тях изтрепаха бая народ тея американски фашисти, за да мое печалбите на тея главорези да растат, нищо тъкмо да си палнат по една свещичка с тея печалби ..... отговор Сигнализирай за неуместен коментар