По-добре ужасен край, отколкото ужас без край. Вероятно за тази сентенция си мислят днес собствениците на биткойни, депозирани в борсата Mt Gox.
Една от най-големите платформи за търговия с биткойни официално подаде молба за защита от фалит поради невъзможност за изплащане на дълг на стойност 6,5 млрд. йени (63,6 млн. долара).
Адвокатът на борсата обяви новината по време на конференция в Районния съд в Токио в следобедните часове местно време, съобщава CoinDesk.
Все още не е ясно дали въпросните 63,6 млн. долара включват задължения към притежатели на биткойни или сумата е това, което платформата дължи по формата на фиатни пари. Публикуван по-рано през деня доклад, подписан от главния изпълнителен директор Марк Карпелес, обаче показа, че Mt Gox има ангажимент за изплащане на средства към 744 408 свои потребители.
Според същия документ фиатните активи на платформата достигат 32,43 млн. долара, докато пасивите са на стойност 55 млн. долара. Активите включват 5 млн. долара, "задържани от CoinLab" и още 5,5 млн. долара, които се държат от Министерството на вътрешните работи. Щатските власти конфискуваха въпросната сума в средата на 2013 г. под предлога, че средствата не са постъпили законно по сметката на платформата.
По този начин седмицата приключи наистина ужасно за базираната в Токио борса. Потребители от различни краища на света продължават да протестират пред сградата на компания, тъй като съдбата на техните портфейли все още е неясна.
Преди четири дни Марк Карпелес подаде оставка като член на Борда на директорите на Bitcoin Foundation, което активира редица от неприятности за платформата. Малко след това всички постове в Twitter акаунта на платформата изчезнаха, което допълнително притесни всички биткойн инвеститори.
Най-обективният измерител на цената на дигиталната валута – Bitcoin Price Index, запазва позиции въпреки продължаващите проблеми с Mt Gox. Изготвяната от CoinDesk cредно претеглена кошница отчита равнище от 556,25 долара спрямо малко над 600 долара в началото на седмицата.
Графика: CoinDesk
Повече за биткойна вижте в материала на Bloomberg!


Дете и баща му пострадаха при падане от атракционна люлка
Варна отбеляза 100-годишнината на Международния музикален фестивал „Варненско лято“
Условията за туризъм в планините са добри
Един варненски район остава без вода днес
Франция регистрира около 1000 допълнителни смъртни случая от жегите
Европейските оръжейни компании са пред нов фронт от проблеми
AI супербалонът е готов да се спука, предупреждават хедж фондове в Китай
Стармър напуска „Даунинг стрийт“ без ясна политическа идентичност
Ford наема отново инженери, тъй като AI не се справя с качеството
Историята се повтаря в Америка, част 4
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
Toyota Classic - най-рядката кола на марката с дизайн от 30-те
Тръмп на война с петролните гиганти
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Редом до Левски: Магнити с лика на Тодор Живков се продават за 1 евро във Враца
Гуцанов: Това, което става във Варна, е върхът на айсберга
Фризьори съветват как да запазим цвета на косата си след боядисване
С 13 евро е по-скъпо пътуването ни до морето с автомобил
преди 12 години Така така. Право да ти кажа, както е казал ***, имал си бол пари, дал си ги. Тва некой дет си е купил бит коини, значи е имал пари и се е чудил ква глупос да измисли :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години Къде отидоха паричките да го ***? Как с една врътка изчезнаха 60 мил долара. Ще има нов кръг на надуване, защото има още много ликвидност за изпомпване. Някой ако помни нещата, които писах за coinsink, може пак да си ги припомни -> http://pwi-forum.perfectworld.com/showthread.php?t=1076111пост номер #10 отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години Защита от кредитори се казва:) другото му име е фалитПирамидиФараони,и балъТЦи .. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години а така, да видим сега парите не миришат ли??? дръжте си биткойните, дайте ми КЕШ :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар