Второто голямо блокиране, наложено в отговор на нарастването на случаите на коронавирус в Германия, ще доведе до спад на германската икономика с 1% през последното тримесечие на годината, прогнозират от института DIW, предава Ройтерс.
Въпреки че икономиката успя да се възстанови от голяма част от загубите, които понесе при първото блокиране през март, новоналожените ограничения отново ще причинят сериозни загуби.
През първото тримесечие на 2021 г. брутният вътрешен продукт (БВП) ще се свие дори повече, отколкото през настоящото тримесечие, казва DIW и добавя, че нещата няма да се подобрят, докато блокадата не приключи.
„Германската икономика може да се върне към възстановяване само ако ситуацията значително се успокои“, казват от института. „Дори и да е болезнено, ще трябва да издържим на пълна блокада поне до края на януари“, коментира анализаторът Клаус Михелсен.
Германското правителство затвори повечето магазини в началото на декември, след като частичното блокиране през предходния месец не успя да постигне очаквания положителен ефект в борбата с растящите случаи на заразени с коронавирус.


Провадия остава без градски транспорт
Какво време ни очаква в сряда?
Полицията погва състезателите по улиците на Варна (ВИДЕО)
20 пияни и дрогирани водачи спипа КАТ за ден
Арестуваха мъж, нарязал автомобилни гуми в Аксаково
Републиканците раздуха бюджетния дефицит без да предложат нищо
Google предупреждава за ненадеждни AI филтри при подбора на кадри
Сезонът на тайфуните в Азия се очертава сред най-силните досега
Intel набра $20 млрд. от продажба на акции за AI плановете си
Пивоварите у нас продължават да инвестират в модерно производство и устойчивост
Мираж в Google Maps: Как две изоставени Ferrari-та се оказаха пълна измама
Нов вид кражби: 70 коли на Volkswagen останаха без емблеми
Gemballa превърна Porsche 911 в чудовище
Жена блъсна самолет с... Fiat Panda
Бивш водещ на Top Gear защити един от най-спорните модели на Maserati
Голям пожар е пламнал край благоевградското село Дъбрава
Путин се оттегля от Близкия изток: Това ли е краят на глобалните усилия на Русия?
Падналият дрон в България забавя обявяването на града-домакин на "Евровизия" с още един ден?
Вашите сигнали: Сухи дървета, боклуци, саморасли сливи
преди 5 години Убийството на малкия и среден бизнес продължава. отговор Сигнализирай за неуместен коментар