Приходите за първото тримесечие на Amazon.com Inc нараснаха повече от очакваното преди всичко заради скока в продажбите в Северна Америка и процъфтяващите облачни услуги, което даде значителен тласък на акциите в следпазарната търговия на компанията на Wall Street, предава Ройтерс.
Въпреки това Amazon отчете загуба от 57 млн. долара, или 12 цента на акция, за първото тримесечие в сравнение с печалбата от 108 млн. долара, или 23 цента на акция, година по-рано. Компанията продължава да инвестира в продукти и услуги, които варират от телевизори до безпилотни дрони за доставка и стрийминг на видео разговори.
Общите приходи нараснаха с 15 на сто до 22,7 млрд. долара през първото тримесечие.
Средната оценка на анкетираните по-рано анализатори бе за загуба от 12 цента на акция при приходи от 22,39 млрд. долара.
Компанията за електронна търговия за първи път представи подробности за своето тайно звено за облачни услуги Amazon Web Services, заявявайки, че приходите му са скочили с почти 50 на сто до 1,57 млрд. долара. Това представлява около 7% от общите постъпления. Печалбата от дейността на звеното пък е нараснала с 8% до 265 млн. долара.
Акциите на Amazon поскъпнаха до 416 долара за брой в следпазарната търговия на Wall Street, след като затвориха при ниво от 389,99 долара.
Приходите от продажби на компанията в Северна Америка нараснаха с 24 на сто до 13,4 млрд. долара през трите месеца, приключващи на 31 март, съобщиха още от компанията.
Главният изпълнителен директор на концерна Джеф Безос поясни в изявление, че Amazon Web Services е бизнес за 5 млрд. долара, като неговият растеж се ускорява.
"Ние вложихме много капиталовите разходи и смятаме, че с течение на времето ще бъдем в състояние да генерираме значителен свободен паричен поток", заяви пък в конферентен разговор главният финансов директор Том Скутак.
Той каза също, че Amazon активизира своите международни инвестиции, особено в Индия и Китай.
"Темпът на растеж в Индия е много бърз... Голяма част от предизвикателството там помага на продавачите да успяват и да развиват своя онлайн бизнес", отбеляза той.
Освен всичко Amazon обяви, че очаква нетните ѝ продажби да се покачат със 7-18% през текущото тримесечие, достигайки диапазона 20,6-22,8 млрд. долара. Очаква се и оперативна загуба от 500 млн. долара, която при добро представяне може да премине в оперативна печалба от до 50 млн. долара за тримесечието.
Още за представянето на компанията можете да научите от видеото на Bloomberg
Още видеа гледайте на сайта на ТВ Bulgaria On Air


Швейцария е следващият осминафиналист на Мондиал 2026
Честваме паметта на св. мъченик Якинт и на св. Анатолий
Испания отнесе Австрия с 3:0, Португалия елиминира Хърватия в драматичен двубой
Гореща следа за отвлеченото дете: търсят Наталия в района на Бързица
Над 200 сигнала за мазут по Черноморието през юни
Европа има нужда от турската отбранителна промишленост
Тръмп подновява опитите си да овладее Федералния резерв
Собственикът на Breitling: Китай остава труден пазар
Жегата започна в Ню Йорк
Биология на дезинформацията: Защо виждаме саблезъби тигри в новинарския поток
67-годишно разпадащо се BMW се продава по-скъпо от ново M3
Китайските марки за първи път изпревариха японските по продажби в Европа
Fiat Multipla се завръща като 4-местна градска кола
Bentley показа уникална преливаща боя
EС ще ограничава скоростта от... Космоса
Осем златни медала за българско вино на Concours Mondial de Bruxelles
Трайчо Трайков: Не пускайте децата да играят навън днес