Най-голямата интернет търсачка в Русия Yandex потвърди, че е предавала лична информация за потребители на руската федералната служба за сигурност ФСБ, съобщава BBC.
Отделът предлагащ услугата за интернет разплащания на Yandex е предоставил на ФСБ лична информация за лица, които са дарили средства на интернет сайт за борба с корупцията стартиран от руския блогър Алексей Навални.
Разкритията следват предупреждение на Yandex, публикувано малко преди планираното листване на компанията в Ню Йорк, за правните и политически рискове за компаниите които са решили да инвестират в Русия.
С листването си на Nasdaq, Yandex планира да набере до 1 млрд. долара.
В проспектите на компанията, внесени в Щатската комисия за финансов надзор миналата седмица, Yandex предупреждава, че бизнесите в Русия „могат да да бъдат изложени на опасността от агресивно прилагане на противоречиви или двусмислени закони и регулации, както и че срещу тях могат да бъдат предприети политически мотивирани действия“.
Компанията предупреждава и за увеличаване на несигурността с приближаването на президентските избори в Русия през 2012 г.


Община Варна: Водата от чешмата пред комплекс "Приморски" не е годна за пиене
Кръвният център във Варна търси дарители с кръвни групи 0- и A-
Хороскоп за 29 юни 2026
Дете пострада в катастрофа
Три коли се блъснаха на Аспаруховия мост във Варна
Изкуственият интелект вече променя политиката в САЩ на всяко ниво
Инвестициите в здравеопазване увеличават икономическата мощ на страните
Квантовите компютри вече са тук. Но какво всъщност представляват?
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Терзиев: До 2000 нови места в детските градини и ясли догодина
Няколко души пострадаха от мълния в увеселителен парк в Швеция
Украйна планира производство на ракети "Пейтриът": защо това е лоша идея?
Путин призна: Преминаваме през труден период, обеща да се справи с предизвикателствата
Рекордна температура от над 36 градуса измериха в Русе