Акционерите на Motorola Mobility са дали зелена светлина за придобиването на компанията от страна на онлайн концерна Google. На нарочно насрочено акционерно събрание около 99% от акционерите са гласували за сливането на двете фирми. Техните гласове правят 74% от всички емитирани акции на Motorola Mobility, предаде Ройтерс.
„Радваме се на силната подкрепа на акционерите ни, тъй като повече от 99% от тях гласуваха за транзакцията“, заяви главният изпълнителен директор на Motorola Mobility Санджай Джа.
Първоначално се очакваше придобиването да приключи до края на 2011 г. или началото на 2012 г. Въз основа на сроковете за документите, които са подадени до различните институции обаче можело да се предполага, че покупката ще бъде официално приключена още през тази година, твърдят от Motorola Mobility.
Закъснение в сроковете може да има заради жалба от страна на американската компания за мрежово оборудване Lemko. Тя обвинява Motorola в кражба на корпоративни тайни. Motorola е назначила инженер на Lemko, който е участвал в разработването на изходящия код за технология за определяне на местоположението на потребителите, която се използва и от Google Maps и Foursquare.
„Lemko трябва да се защити срещу кражбата на софтуера си“, заяви говорител на компанията. "Lemko ще защити правата върху интелектуалната си собственост по всички възможни правни начини, за да предотврати нерегламентираната продажба на Motorola, което ще доведе до неправомерен достъп на Google до изходящия ни код".
Както пише Chicago Tribune, жалбата е част от продължителен съдебен спор между двете фирми. Преди това Motorola подаде иск срещу Lemko, също за кражба на корпоративна информация. Същият служител, след преминаването му в Motorola, е продължавал тайно да работи и за Lemko и да издава ценна информация за Motorola, твърди производителят на телефони.
През август Google обяви, че ще придобие Motorola Mobility за 12,5 млрд. долара. С покупката гигантът в търсенето получава и достъп до 17 000 патента, както и 7500 заявки за патенти.
Очаква се скоро с решение да излезе и регулаторната комисия.


Опасно време през уикенда, възможни са валежи до 50 литра на квадратен метър
Как ще протекат матурите: МОН с указания и информация за зрелостниците
Нови правила за пенсиите влизат в сила до края на годината
Пламен Абровски: Започва засилване на контрола и изсветляване на цялата верига на доставки на храни
Иван Иванов се класира за четвъртфиналите на турнир в Испания
Хуманоидните роботи ще дадат тласък на доминацията на Китай в износа
Siemens Energy: Търсенето на газови турбини за AI центрове е много силно
Coach стана хит сред Gen Z, а Shein и Temu отварят „кутията на Пандора“
Siemens: Има нарастваща инфлация и ще се задържи известно време
Г. Захариев: печалбите от AI засенчват войната в Залива
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Матурата по БЕЛ е следващата седмица, над 53 хил. ученици ще се явят на нея
Какво ни разкрива езикът на тялото на Тръмп за отношението му към Си ВИДЕО
След ареста на Джеймса: Как се присвоява имот?
Скандал с постановка на Народния театър, Валери Йорданов я представя и в частен