Продажбата на Globul напредва, заяви главният изпълнителен директор на гръцката телекомуникационна компания OTE Майкъл Цамас в интервю за списанието Global Telecoms Business, цитирано от Capital.gr, и намекна, че по-сериозно развитие се очаква през втората половина на февруари.
В интервюто Цамас посочва, че групата си е поставила за цел да изплати 1,4 млрд. евро от целия си дълг на стойност 4 млрд. евро до края на 2013 г., а останалата част трябва да бъде платена до края на 2016 г. Той подчерта, че целта на мениджърския екип е да понижи дълга до възможно най-ниското му ниво, като лично той би желал през следващите 2-3 години задълженията да намалеят с 2 млрд. евро.
По отношение на мобилното подразделение на групата Cosmote изпълнителният директор изтъкна, че „делът на Cosmote в приходите през 2007 г. бе 39%, а в края на 2012 г. приближава 51%“. Той коментира, че макар крайната му цел да е сливането на OTE и Cosmote, това няма да се случи дори в средносрочен план.
„Не и преди да променим OTE“, категоричен е Цамас. Той даде ясно да се разбере, че мениджърският екип желае да се увери, че негативната култура от подразделението на OTE за стационарни мрежи няма да се прехвърли в мобилното поделение.
Обсъждайки HellasSat, изпълнителният директор отбеляза, че продажбата на спътниковото подразделение е сред най-големите проекти на групата, тъй като спътниците изискват огромни инвестиции на капитал, а от OTE са изчислили, че ще трябва да намерят между 250 млн. и 300 млн. евро.
„Дори да нямахме проблемите с рефинансирането на заемите, щеше да се наложи да продадем спътниковия бизнес и да инвестираме парите другаде“, обяви той.


Над 50 000 бебета са се родили у нас през 2025 г.
Асен Личев: Европа пресъхва, а чиновниците още пишат доклади
България е на опашката в ЕС по брой коли, но начело на класацията по най-стари автомобили
Близо 900 000 са младежите в България, една трета от тях работят
Изкуственият интелект тласка енергийния сектор към нова вълна от сделки
Хедър Конли: Тръмп няма много варианти в Иран - Част 1
Хедър Конли: Тръмп няма много варианти в Иран - Част 3
Хедър Конли: Тръмп няма много варианти в Иран - Част 2
Уенди Шърман: Иран може да контролира Ормузкия проток завинаги
Cybertruck стана количка с дистанционно в безумен проект
Проблем блокира шофьори и пътници в хибриди на Lexus и Toyota
Jaguar показа интериора на електрическия Type 01
Nissan създаде оръжие срещу аквапланинга
BMW вече рециклира над 50% от старите автомобили
Скандал около Truth Social: Плащаш и виждаш публикациите на Тръмп по-рано
Ан Хатауей с шеметна визия и изповед за третата бременност