Сюзън Арнолд поема поста председател на борда на директорите на Walt Disney, обяви компанията, цитирана от CNBC.
Тя ще наследи поста от Боб Айгър, който се оттегли като главен изпълнителен директор на Disney в началото на миналата година. Айгър служеше като председател на борда от 2012 г. и ще напусне този пост на 31 декември.
Арнолд е част от борда на Disney от 14 години и служи като независим водещ директор от 2018 г. Тя беше оперативен директор на The Carlyle Group до миналата година. Освен това е служила като президент на глобалните бизнес звена на Procter & Gamble от 2007 до 2009 г. и беше член на борда на McDonald’s от 2008 до 2016 г.
„След като последно служеше като независим водещ директор, Сюзън е перфектният избор за председател на борда и аз съм уверен, че компанията е добре позиционирана за бъдещи успехи под нейното ръководство и лидерство“, пише Айгър в изявлението си по повода.
Той изигра особено важна роля в това да превърне Disney в гиганта, който е днес, като заложи на стратегия за придобивания и повече съдържание.
Цената на акциите на Disney остана почти без изменение по време на следборсовата търговия.


Община Варна: Водата от чешмата пред комплекс "Приморски" не е годна за пиене
Кръвният център във Варна търси дарители с кръвни групи 0- и A-
Хороскоп за 29 юни 2026
Дете пострада в катастрофа
Три коли се блъснаха на Аспаруховия мост във Варна
Изкуственият интелект вече променя политиката в САЩ на всяко ниво
Инвестициите в здравеопазване увеличават икономическата мощ на страните
Квантовите компютри вече са тук. Но какво всъщност представляват?
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Днес ще има придвижване на военна техника към полигона "Корен"
Жега: Цялата страна с жълт код днес, очакват се 39°
На 29 юни се почита Св. Петър, любимият ученик на Христос
Путин проведе кризисна среща заради украинските атаки, засегнали доставките на горива