Royal Philips понижи прогнозата за приходите си от продажби, след като инфлационният натиск, проблемите с веригите на доставките и блокадите заради Covid-19 в Китай станаха причина компанията да не изпълни очакванията за второто тримесечие, предава Bloomberg.
Нидерландският производител на медицинско оборудване сега очаква близо 3% ръст на приходите от продажби за 2022 г., което е под по-ранната прогноза за 5%. Продажбите и поръчките в Китай са спаднали с около 30 на сто за трите месеца до края на юни спрямо година по-рано, а това се дължи на по-строгите мерки срещу разпространението на коронавируса.
Philips беше засегната „от много предизвикателства“ през второто тримесечие, коментира главният изпълнителен директор Франс ван Хаутен в интервю за Bloomberg TV.
Компаниите в Европа се борят с нарастващите разходи за производство и продължаващите прекъсвания във веригите на доставките. Глобалният недостиг на полупроводници повлия на пазара на редица продукти, варащи от леки автомобили до медицинско оборудване, докато цените на енергията, работната ръка и други основни материали се повишават.
Philips поясни, че коригираната ѝ печалба преди данъци, лихви и амортизация е достигнала 216 млн. евро. Това се оказа под средната прогноза на анализаторите за 347,7 млн. евро по данни на Bloomberg.
Междувременно Philips продължава да се бори с около 300 съдебни дела, свързани с шумозаглушаваща пяна в обдишватели, които лекуват сънна апнея. Потребителите твърдят, че вдишването на пяната, когато тя се разпадне, крие риск от рак. Компанията започна първото си изтегляне от пазара на устройствата през миналия юни и е направила финансови провизии от около 88 млн. евро.


Борисов: Помолих Теменужка Петкова да махне от бюджета това, което искаха бизнесът и синдикатите
Желязков: Тази година България има два пъти по-висок икономически растеж от средния за Европа
Защитата на Благомир Коцев оспорва размера на паричната гаранция от 200 000 лв.
Днес във Варна ще бъдат връчени наградите "Доброволец на годината"
Инициатива за размяна на играчки във Варна
Признаването на руската окупация ще отключи вълни от насилие далеч отвъд Украйна
Петролът поскъпва за 2-ри ден поред воден от перспективите за излишък на пазара
AI асистентите компенсират разликата между физическо и онлайн пазаруване
Луксозните марки и автомобилите помрачават прогнозите за Франция и Германия
Коалицията на Мерц е на ръба при решаващо гласуване за пенсионната реформа
Lexus LFA се завърна като... електромобил
Нова технология на Mercedes прави задните спирачки безсмислени
REST - една малко известна екстра в стари Audi-та и VW-та
Най-готините коли на шампиони във Формула 1
Новата суперкола на Toyota – V8 с 640 к.с. и алуминиево шаси
Ванс: САЩ се надява на "добри новини“ за уреждането на конфликта в Украйна
За първи път: Бебе бенгалски тигър се роди в зоопарка в Стара Загора
Борисов тества Пеевски, иска закриване на комисията “Сорос”
Меглена Кунева: България влиза в еврозоната с липса на визия
Български шофьор на камион е задържан в Гърция, бил в насрещното платно