Министърът на икономиката, енергетиката и туризма Трайчо Трайков подписа договор за прехвърлянето на акциите на „Топлофикация София” на Столична община, съобщиха от министерството.
Към края на 2009 г. „Топлофикация София” има 418 хил. потребители, като през годината са присъединени 263 нови сгради.
Към средата на 2010 г. дружеството има 490 млн. лв. задължения, т.е. с 13 млн. лв. по-малко спрямо същия период на миналата година. Към средата на тази година вземанията на дружеството са 321 млн. лева, което е с близо 2 млн. лв. по-малко спрямо същия период на 2009 г.
За това полугодие „Топлофикация София” отчита 8 млн. лв. печалба, спрямо 27 млн. лв. загуба през първото полугодие на 2009 г.
Министър Трайчо Трайков и кметът на Шумен Красимир Костов подписаха договор за прехвърлянето на "Топлофикация Шумен" на местната община, съобщиха още от МИЕТ.
Това стана възможно, след като Министерски съвет взе решение за безвъзмездно прехвърляне на акциите на местната топлофикация на общината, каквото решение беше взето и относно "Топлофикация София".
Основната причина за това е заявен интерес от страна на дружеството „Титан пауър” АД пред общината за инвестиции в съоръжения за когенерация. След прехвърлянето на собствеността тези инвестиции ще могат да бъдат осъществени чрез публично-частно партньорство. Подобен проект е обсъждан на сесия на Общинския съвет в Шумен на 29 юни.
Към края на юли 2010 г. „Топлофикация Шумен” има задължения към „Булгаргаз” за над 15 млн. лв. От друга страна, компанията има несъбрани вземания от своите 3500 абонати на стойност близо 6 млн. лв. Загубата на дружеството за шестмесечието на тази година е близо 2 млн. лв.


Мотористи протестираха с шествие по два лъча във Варна
Конкурс на Обсерваторията във Варна е част от честванията по случай Международния ден на светлината
Дисципът на БФС обяви, че няма убедителни данни за расизъм на мача Черно море - Ботев
Варна предоставя спортната си база на клубове за 5 години
От понеделник две варненски линии минават на летни разписания
ОАЕ ще удвоят капацитета си за износ на петрол извън Ормузкия проток до 2027 г.
Honda и Nissan може да подновят разговорите за обединение
Печелившите и губещите от срещата на върха на Тръмп и Си Дзинпин в Пекин
Китайската икономика започва поредно тримесечие с дивергенция на растежа
MARA: Абонатите вече използват много повече токени от преди
Ето как новият модел на BYD върви на три колела
Музеен експонат отнесе глоба за превишена скорост
Цялата гама на MINI с 5 звезди от Euro NCAP
Провали ли се наистина електромобилът?
Zeekr стъпва на българския пазар с първи официален дилър
Майката на Дара: Усещането да гледам дъщеря си на "Евровизия" е неповторимо
Не е само до калории: как кортизолът влияе на коремните мазнини
4 лъжи, които ни държат в капана на нещастния брак
Фармацевтичното оръжие на Китай
"Бъдещето: От образование до кариера" поставя фокус върху уменията, които ще определят пазара на труда