"Стигнахме много близко до победа, но за съжаление не можахме да направим решаващата крачка и да поздравим България с нов ден, който настъпва". Това заяви лидерът Сергей Станишев по време на пресконференцията на БСП.
"Тази вечер ГЕРБ спечели първото място на президентските избори, спечели най-много общински съветници, най-много гласове за листи. Аз обаче не мога да ги поздравя от сърце с победата, защото не се подава спортсменски ръка, когато победата е нечестна", заяви Станишев. По думите му сме станали свидетели на безпрецедентна манипулация с общественото мнение, на натиск върху свободната воля на българските граждани.
Той допълни, че от партията ще изчакат резултатите, които ще обяви ЦИК, както за президент и вицепрезидент, така и за местни органи на властта и след това ще вземат решение. „Изборната технология на ГЕРБ няма как да я приемем и да ги поздравим", каза още лидерът на социалистите.
Според данни на Станишев БСП печели изборите в 91 общини, сред които осем областни центъра.
Кандидатът за президент на партията Ивайло Калфин поздрави новоизбрания държавен глава Росен Плевнелиев и изрази надежда, че той и Маргарита Попова ще бъдат добър президент и вицепрезидент на страната в следващите пет години и обединители на нацията.


Рубио: България беше сред полезните за САЩ съюзници в НАТО по време на войната с Иран
Срещата с Тръмп даде на Си Дзинпин нещо, за което отдавна копнееше
Министър Ивкова: Онкологичният скрининг, като метод за вторична профилактика, е сред приоритетите ми
Ще поскъпнат ли самолетните билети в Европа заради кризата в Иран?
ЕС активно ще следи разпространението на хантавируса
Квантови сензори в Космоса ще са следващата революция в прогнозата за времето
В. Панев: Инфлацията може да се овладее с намаляване на паричното предлагане
Корейският фондов пазар е в плен на спекулативна мания
Лагард: Намираме се в повратен момент за реформирането на ЕС
Завръщането на Тръмп води до отлив на $3 млрд. китайски инвестиции във ВЕИ
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Нов украински прехващач може да подсили отбраната на Европа
DARA и "Бангаранга" са на финал на Евровизия
Денисиньо е новият шампион на Hell’s Kitchen, грабна 50 000 евро
Еврото, цените и властта: Накъде върви държавната намеса?
Сериалът "Тед Ласо" променил живота на Хада Уодингам