Управляващият орган на оперативната програма „Регионално развитие“ е одобрил проекта за модернизацията на градския транспорт в Русе, съобщиха от Министерството на регионалното развитие и благоустройството (МРРБ).
Съгласно него общият размер на одобрената безвъзмездна финансова помощ възлиза на малко над 26 млн. лева, уточняват от ведомството.
Общината в Русе последна подаде проект за интегриран градски транспорт. Местните власти разработиха предложението си със закъснение и го внесоха във ведомството за разглеждане в средата на май.
От министерството посочват, че предстои в Русе да бъдат внедрени автоматизирани системи за управление и контрол, да бъде обновена транспортната инфраструктура, да се подобри нейната достъпност, както и да се изградят велоалеи.
Наскоро Пловдив, Стара Загора, Плевен и Варна подписаха договорите за модернизацията на градския транспорт.
В най-напреднала фаза е модернизацията на градския транспорт в Бургас, където се осъществява пилотният за България подобен проект.
От ЕК преди близо 2 месеца одобриха инвестиции в размер на над 42 млн. евро за подобряването на градския транспорт в София.


Илиан Илиев: Трудно мога да си обясня този срив за 8 минути
Черно море загуби с 2:3 от Лудогорец във Варна
Туристи масово отменят пътувания заради пониженото ниво на Дунав
Цената на електроенергията за бизнеса утре ще бъде 135,22 евро за мегаватчас
Планинарите искат по-малко коли, почистени пътеки и по-лесен достъп на Витоша
Строителният срив в Китай помага за облекчаване на болката от Ормузкия проток
AI лудитите ще са невижданa заплаха
Инвеститорите се завръщат към европейските акции и ралито ще продължи
Търговската съпротива на Китай може да му струва скъпо
Бумът на слънчевата енергия достига и най-тъмните места в Европа
Шестгодишен подкара кола и блъсна жена на пешеходна пътека
Audi направи нестандартен удължител на пробега
Защо два пъти повече конски сили не решават всичко на пътя
Петте най-надеждни германски автоматика
Нова система на Stellantis ще се бори с турбо дупката
Зона на зомбита: Наркотици, бездомници и престъпност превземат лондонския “Ковънт Гардън“
Римски корабни останки със стотици амфори са открити край Сицилия (ВИДЕО)
преди 14 години ..Мнозина от пехливаните около кацата с общински мед обаче, вече падат изтощени от борбата. :D ..Варненци обаче само се ослушват и чакат победителя! Който и да е ...все тая! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 14 години Не сте !:))) ..Варна е! Там не искат европейски пари, че трудно се "пипат"! Голяма беда обаче е и че са се сдърпали пред кацата с общинския мед и в резултат нищо не помръдва! Който и да посегне, крадеца конкурент го бие през пръстите. ха ха ха ..Там от много години е така ! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 14 години Ех... в Русе сме винаги последни :( отговор Сигнализирай за неуместен коментар