Равнището на безработица през септември e 10,6%, или с 0,1 процентни пункта по-ниско от месец август. Към деветия месец от годината в бюрата по труда са регистрирани 349 409 безработни, съобщават от Агенция по заетостта.
През септември на работа са постъпили 23 876 безработни, което е с 3 804 лица повече спрямо август. Нарастването се дължи на увеличения брой наети на първичния пазар на труда. Трудовите посредници са осигурили заетост на първичния пазар на 10 803 безработни, което е обичайно за месеца и е свързано с началото на учебната година.
По схеми на оперативна програма „Развитие на човешките ресурси“ и други програми за заетост през септември са постъпили на работа 9 800 души.
За втори пореден месец се наблюдава нарастване на търсенето на работна сила в бюрата по труда на първичния пазар. Заявени са 12 505 работни места, с 1 321 повече от август.
През септември най-много свободни работни места в бюрата по труда са заявени от административните и спомагателни дейности, от сферата на образованието, от преработващата промишленост и от търговията.


Иван Иванов се класира за четвъртфиналите на турнир в Испания
Община Варна е домакин на национална конференция за промяна на обучението в предучилищна възраст
ПБ: Оптималният срок за ВСС е юли, главен прокурор - през септември
Ограничения за стрелба над села възпрепятстват защитата от градушки
НС прие на първо четене и трите законопроекта за промени в Закона за съдебната власт
Хуманоидните роботи ще дадат тласък на доминацията на Китай в износа
Siemens Energy: Търсенето на газови турбини за AI центрове е много силно
Coach стана хит сред Gen Z, а Shein и Temu отварят „кутията на Пандора“
Siemens: Има нарастваща инфлация и ще се задържи известно време
Г. Захариев: AI печалбите засенчват войната в Залива
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Subaru отива на съд заради фабричен дефект
Революция в прегледите - ЕС взима мерки срещу старите автомобили
Съдът пак отказа домашен арест на подсъдимия за катастрофата със Сияна
Мениджър от АЕЦ "Козлодуй" получи инфаркт, транспортираха с въздушна линейка
Министър Абровски обеща: Ще се изсветли цялата верига на доставки ВИДЕО
БАБХ спря от продажба над 500 кг храна от магазин в Хасково
преди 13 години Напълно съгласен съм! Реалната безработица е около 22%. Много граждани на република България са поставени в положение на невъзможност да работят, понеже имат малък бизнес който е убит от неразумни политици и икономисти,финансисти и банкери! Но е известно ,че когато паразита убие хранещия го организъм нерядко умира и самия той! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години Инвестор е авторитетно нещо и не бива да сe ангажира с публикации като 11% безработица.Методиката за изчисление е *** и заблуждава обществото.Не са ли ви известни и други цифри,давани от неангажирани с правителството институции? отговор Сигнализирай за неуместен коментар