България е единствената страна на Балканите, към която Джим Роджърс има непосредствен инвестиционен интерес.
В интервю за Gold Radio Cafe от 17 януари милиардерът инвеститор споделя последните си инвестиционни планове, като наред с перспективни според него пазари като Мианмар, Китай и Русия, той споменава и България.
На въпрос дали вижда някаква положителна промяна на Балканите, където ситуацията никога не е била особено розова, Роджърс коментира, че наистина вижда една страна, която изглежда, че върви към промяна.
„Обмислям да инвестирам в България. Всъщност неотдавна си отворих сметка там... За момента освен в България нямам други планове в региона“. Джим Роджърс все пак допълва, че не би имал нищо против да инвестира и в Турция.
„Мианмар или Бирма е със сигурност вълнуващо място за бизнес“, казва Роджърс. „Китай се отвори преди 30-35 години и това беше една изключително успешна приказка. Мианмар е същото място, което Китай беше тогава“.
„За мое собствено учудване друго място, където се оглеждам за инвестиции, е Русия. Бях скептичен към страната през последните 47 години, откакто за първи път стъпих там. Сега искам да инвестирам в Русия. Виждам, че страната си е променила отношението към капитализма“, коментира още Роджърс.
Джим Роджърс е започнал да търгува на фондовите пазари с 600 долара през 1968 г. През 1973 г. стартира Quantum Fund с легендарния инвеститор Джордж Сорос. За 10 години от стартирането на фонда двамата успяват да постигнат доходност от 4200%, като за същия период S&P 500 печели едва 47%.


Кръвният център във Варна търси дарители с кръвни групи 0- и A-
Хороскоп за 29 юни 2026
Дете пострада в катастрофа
Три коли се блъснаха на Аспаруховия мост във Варна
Бленджини: Не е възможно да играеш два мача за 18 часа
Изкуственият интелект вече променя политиката в САЩ на всяко ниво
Инвестициите в здравеопазване увеличават икономическата мощ на страните
Квантовите компютри вече са тук. Но какво всъщност представляват?
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Путин призна: Преминаваме през труден период, обеща да се справи с предизвикателствата
Рекордна температура от над 36 градуса измериха в Русе
След земетресението във Венецуела: 33 души са спасени живи, хиляди все още са в неизвестност
Гълъб Донев: Спряна е обществена поръчка за 490 млн. евро за мантинели
Николов: В район „Приморски” установихме нещо доста по-притеснително


преди 13 години Айде бе, в чужбина някой експерт като се изкаже неподготвен и веднага на бунището отива ... особенно пък за недвижими имоти ;). отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години Аз страшно много пъти съм го засичал че говори откровенни лъжи но жалкото е че както казваш ти има хора които не са на ти с материята и най-жалкото в БГ е че трябва да се правиш на *** за да си забележим. Иначе ако бяхме в САЩ и някой самоопрделил се за фин. гений беше казал през 2008 че цените на имотите и то в банско не са балон, то сега този ЕКСПЕРТ щеше да е на бунището на историята отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години Аз предлагам на г-н Каролев да спре да се изказва в медиите като финансов експерт защото по предаванията които съм го слушал като гост, говори откровени глупости и само шаблони. За мен не е проблем да не го слушам, но има хора които слушат тези предавания за да получат информация. Иначе ясно , че може да се участва като шоумен в медийното пространство. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години Каролев стига си се правил на финансов гении защото от теб по-добър пример за фалирал дървен философ в България НЯМА. Да ти припомня ли как 2008 на предизборната кампания във Варна (че беше и с покани) се изцепи че срив в цените на имотите в Банско няма и че това били медийни лъжи и как 20 минути по-късно си призна че имате (ти и Красен Кралев или Милен Велчев не си спомням кой от двамата или и двамата) имате там бизнес. Я виш цените на имотите от 2008 дали са паднали??????????????? А колкото до новината за Джимито то тя е супер ама се стягайте тоя път да има повече печеливши, а не както 97ма както стана с чичко Сорос отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години Рискува да го порицаят с " гербер" :D:D А и скоро може да се откаже намеренията си. Кой знае избори идват. Други "инвеститори" "точат зъби"! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години И между другото не мога да намеря Рогърс сред милиардерите на Форбс. Така че не съм сигурен че е милиардер... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години ще ти дава пари - по половин милион на калпак.... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години По добре да поканим Милен Велчев още веднъж, нали ? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години Инвестора да се свърже с Джим Роджърс за интервю !!! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години Пич, ако си постигнал повече от Джим Роджърс - ок е да го наричаш балък... обратното, обаче май е по-вероятно. :-D отговор Сигнализирай за неуместен коментар