Сега, когато президентът Барак Обама е преизбран, инвеститорите трябва да се подготвят за инфлация и нова експанзия на монетарната политика, коментира Джим Роджърс в интервю за CNBC.
Минути преди победата на Обама срещу кандидата на републиканците Мит Ромни да бъде потвърдена, Роджърс остро разкритикува и двамата претенденти за президентския пост, определяйки ги като „зло“.
Съоснователят на Quantum Fund прогнозира, че политиката на Обама ще повиши цените на суровините и ще доведе до поевтиняване на долара.
Федералният резерв (Фед) се опитва да стимулира американската икономиката чрез изкупуване на дългове. Според Роджърс тази програма ще продължи.
„Ако Обама победи, ще има още инфлация, още печатане на пари, още дългове и още харчене“, предупреждава Роджърс, допълвайки, че той ще продава щатски ДЦК и ще купува метали като златото. „Златото е добро за вас, за мен и за всички останали“.
„Изглежда че печатането на пари ще се превърне в истинска лудост, както и харченето“, коментира той. „Трябва да инвестирам спрямо това, което се случва, а не по начина, който ми харесва“.
Роджърс изтъква, че той не е гласувал нито за Ромни, нито за Обама с аргумента, „че що се отнася до него, те и двамата са зло“.


Бленджини: Не е възможно да играеш два мача за 18 часа
Откриха труп на жена в Елените
Въздушната линейка транспортира пострадал до София
Професор от УМБАЛ „Александровска“ обявява безсрочна гладна стачка
Волейболните национали с нова победа в Лигата на нациите
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Япония с право се страхува от "черните кораби" на AI
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 2
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 1
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Стоичков след среща с Марко Рубио: Впечатлен съм от него
3 противовъзпалителни рецепти за вечеря
Пациент с множество травми е транспортиран с въздушна линейка от Смолян към "Пирогов"
СЗО: Над 1300 души са загубили живота си заради горещините в Европа
Четиринадесет души загинаха, след като хеликоптер на петролната компания "Сауди Арамко", се разби


преди 13 години Алтернативата е златото. За справка в последните няколко години Мексико, Русия, Китай и Индия купуват злато като невиждали. Китай, който допреди 5-6 години изнасяше злато и сребро сега е нетен вносител и на двете (при положение, че в момента е на-големият производител на злато в света). Всъщност в момента Китай гледа да си шитне доларите за която и да е суровина, която може да докопа включително храна и земеделска земя. Причините доларът все още да е в играта са няколко:1. Федералният резерв все още имат интерес от него2. Китай все още имат прекалено много долари от които не са се отървали, така че и те нямат интерес3. Русия (виж Китай, но в по-малък мащаб)4. Европейските политици са също толкова ***, колкото американците, но те нямат късмет еврото да е "световна резервна валута". Само още един факт - когато Никсън отменя "златният стандарт" през 1971г. 1 тройун. злато струва 35 долара. По днешният курс същата тази тройун. струва 1728 долара или доларът е поевтинял 48 пъти за 41г. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години В тоя форум някои хора явно са засукали мустак за златото...От миналата година чета, че (други) се назлъндисват за пустото му злато. Е, айде - пък да видим. Аз се надявам да не скача повече от 10-15% - дано да започне да се инвестира, разумно, да се насочат инвестиции в сектори, които носят растеж, а не в "сделки", от които един (Джим Роджърс) ще спечели, а десет че и повече *** ще загубят. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години " .....той ще продава щатски ДЦК..... " Дано на повече хора да им дойде навреме акъла. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години Прав е човекът и състоянието му го доказва. Пък който не му вярва, нека слуша тези, които крещят "балон, балон". само вижте дали те не са същите хора, които викаха "балон, балон", когато цената на златото беше 400 $/oz, после 850 $/oz, после 1000 $/oz и т.н. Всеки разумен инвеститор трябва да си направи проучването и да реши съм за себе си дали златото ще разсте още или е балон. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години Съоснователят на Quantum Fund изтъква, че не е гласувал нито за Ромни, нито за Обама с аргумента, че те и двамата са зло........................................................Прав е Джим Роджърс ;)------Доброто ченге се нарича ФЕД ;)-----а още по-доброто - Данъкоплатци отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години Аз отдавна съм ги схванал нещата, приятел. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години Не всичко се измерва в долари първо, за пример е земеделската земя в България примерно. Второ къде видя, че говоря за ресурс който не се купува в долари? Може да е в долари, но ако цената на златото отразява обезценката на долара, то има други ресурси като някой редки метали примерно, които определени технологии може да ги изстрелят в пъти над реалната обезценка на долара, това имах в предвид. Надявам се сега да го схвана. Това е като на борсата да заложиш на точната фирма, а не просто да играеш на борсата. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години И това вече се променя с бързи темпове. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години Всъщност щеше да си прав ако само USA печатаха пари и нафтата не се купуваше с доларес... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години Прав е човекът и състоянието му го доказва. Пък който не му вярва, нека слуша измислиците за балон при златото. отговор Сигнализирай за неуместен коментар