Спешно трябва да се възстанови работата на Националния съвет за тристранно сътрудничество, защото това е пътят за излизането от критичната ситуация с доходите и заетостта на хората. Това заяви пред БНТ социалният министър Тотю Младенов в коментар на ескалиралото социално напрежение, уличните протести и оставката на финансовия министър Симеон Дянков.
Младенов посочи, че заради това, че Дянков е бил зает с други ангажименти, социалният диалог през последните месеци е бил прекъснат. И изрази оптимизъм, че сега в кратки срокове ще се постигне договореност между бизнеса, синдикатите и правителството по ключови въпроси като договаряне на нов механизъм за формиране на минималната работна заплата, нов гъвкав механизъм за изплащане на парите за майчинство, осигуряване на повече средства за заетост на определени социални групи и други.
Според Младенов е необходимо спешно възстановяване на тристранния диалог както по отношение на тристранното сътрудничество, така и на ниво областни съвети с активното участие на кметовете.
На въпрос дали след като Дянков вече не е финансов министър ще се обсъжда въпросът за увеличаване на обезщетението за майчинство и отглеждане на малко дете министърът коментира, че няма как парите по това перо да бъдат увеличени, но ще се мисли за различни варианти за изплащането им, така че да удовлетворяват потребностите на майките и да бъдат стимулирани да се върнат по-скоро на работа.
Основен проблем, който също ще бъде поставен в тристранния съвет, ще бъдат мерки, свързани със задържането на висококвалифицираните кадри в страната. По думите на Младенов съвсем скоро – от началото на 2014 година, когато европейските страни отворят трудовите си пазари за българи, този проблем ще ескалира, заради което са необходими спешни мерки.


"Войната" по пътищата взе три жертви за последните 24 часа
Всички зони за къпане във Варненска област са с отлично качество
Дете и баща му пострадаха при падане от атракционна люлка
Варна отбеляза 100-годишнината на Международния музикален фестивал „Варненско лято“
Условията за туризъм в планините са добри
Без дипломация, моля, ние сме американци
Европейските оръжейни компании са пред нов фронт от проблеми
AI супербалонът е готов да се спука, предупреждават хедж фондове в Китай
Стармър напуска „Даунинг стрийт“ без ясна политическа идентичност
Ford наема отново инженери, тъй като AI не се справя с качеството
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
Toyota Classic - най-рядката кола на марката с дизайн от 30-те
Тръмп на война с петролните гиганти
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Инцидент с атракцион в Антоново: Баща и дете паднаха от люлка на панаир
Божанов: Управляващите си играят с огъня
Редом до Левски: Магнити с лика на Тодор Живков се продават за 1 евро във Враца
Гуцанов: Това, което става във Варна, е върхът на айсберга
преди 13 години Айде няма го вече Дянков и се започнаха едни съвети, за това как да бъдат дадени едни пари, които нямаме ама ще се опитаме да ги вземеме на заем. Почва се с предизборното харчене за което пречеше Дянков. Ама са хитри де. Майките, бедните и други достойни за умиление... Само дето сметката на края пак те ще си я платят но с ЛИХВАТА. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години избори да но за велико народно събрание и промяна първа отпадане на великото народно събрание като единствена промяна на конституциятаизбори за обикновено няма смисъл да сменим единия със другия лъжец няма смисъл велико народно събрание ние срещу тях отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години Защо лви си мисля винаги че този е малко диот отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години Бърз ръст на доходите може да се постигне само и единствено ако 3,2-та милиарда лева подарявани на *** от бюджета се разпределят върху доходите на работещите и съвестни българи. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години Много ясно, че висококвалифицираните кадри ще предпочитат да заминат извън страната, отколкото да работят за български компании.Как да започнеш работа в българска компания, след като повечето са супер измамници? Не плащат заплати, не плащат осигуровки, не спазват трудовото законодателство.Преди време работих за "Джей Ди Кей Интернешънъл" (Socialsoft.com) и Йордан Кацаров. Този човек ми вгорчи живота. Всички в компанията останахме с неизплатени заплати. Той не спазва трудовото законодателство. Подавах молби към компанията с искането да ми издаде извлечение от ведомостите за заплати. В продължение на месеци не ми издаде исканите документи. Подавах сигнали в Инспекцията по труда, но те не могат с нищо да помогнат.В миналото, повечето от българските компании, за които работих ме измамеха. Те или не ми изплатиха заплатите, или не ми изплатиха неизползваните дни от отпуската, или ме караха да работя през почивните дни в извън работно време, и това време не ми беше платено. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години Не е ли късно вече за диалог и оправяне на нещата.Четири години не им стигнаха, та няколко месеца преди изборите се сетиха и когато народа бе принуден да излезе по улиците. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години Бих казал, че този и земеделският вече са лицата на правителството. Ако не бяха ***! отговор Сигнализирай за неуместен коментар