Проучваме дали може едностранно да бъде разсекретен договорът за доставка на природен газ между България и „Газпром“, съобщи министърът на икономиката, енергетиката и туризма в служебното правителство Асен Василев.
Той направи това съобщение по време на четвъртото заседание на обществения съвет по енергетика към МИЕТ. Темата е ценообразуването в областта на енергетиката.
По време на дискусиите стана ясно, че цените на „Газпром“ до другите държави от ЕС са публични, само за България те се държат в тайна. На този етап проучванията ни показват, че не можем да оповестим текста на договора, но сега ще проучим какво ще ни коства едностранното разсекретяване, допълни още Василев.
Припомняме, че по време на първото заседание на обществения съвет по енергетика беше поискано публичното оповестяване на всички договори в енергетиката, като сред тях са и документите с компании като "Газпром" или "Атомстройекспорт".
На този етап оповестени са данните в над 100 договора, сред които приватизационните договори на електроразпределителните дружества, както и някои от договорите на НЕК за изкупуване на енергия от ТЕЦ-овете.


Черно море без трима футболисти срещу Лудогорец
Честваме паметта на свети апостол Матия
Адм. Ефтимов: Няма преднамерени действия срещу България
ВМС отбеляза във Варна 147-ата годишнина от създаването си
Украйна: Не сме насочвали умишлено дрон към България
Новият шеф на Berkshire най-накрая започна да харчи парите, трупани от Бъфет
Иран изисква оттеглянето на САЩ, за да отовори Ормузкия проток
История за два пазарни балона, определящи трети
Водородната икономика е в упадък, но не е мъртва
Тръмп допринася за златна ера на възобновяемата енергия в САЩ
В Китай пресъздават забранени класически автомобили
Този нов SUV на Nissan може да пристигне в Европа
Домашният контакт губи от станция на стената при зареждане
Кой губи най-много от нашествието на китайските марки
Новата платформа на Honda ще се прави от индийци
Край на цените в лева, от днес на етикетите само в евро
Трима загинали и девет ранени при руски атаки в Източна Украйна
Чудотворната хавайска икона на Света Богородица днес е в Монтана
Ограничено е движението по „Тракия“, „Струма“ и през Кресненското дефиле
Евростат: Българският мъж работи най-малко в ЕС, холандецът бичи 10 години повече
преди 13 години След като ГАЗПРОМ държи така яростно за секретността на договора си с България едва ли е оставил някаква вратичка затова.Ако аз съм на мястото на министъра ще намеря един компютърджия, който да изпрати сканирани копия на пълния договор до ОЛАФ и до редакциите на няколко от най-големите национални европейски медии. Те ще свършат останалото. отговор Сигнализирай за неуместен коментар