Най-скъпата кампания
В. Капитал Daily
Рекламата на цифровизацията, която стана популярна с фразата "Абе, момче, как да го свържа?" и оживя през образа на актьора Любомир Ковачев, вероятно е най-скъпата рекламна кампания, правена с държавни пари. За популяризирането на прехода от аналогово към цифрово излъчване държавата отпусна 17.5 млн. лв. в края на миналата година. Тази сума е единственото, с което разяснителната кампания около цифровизацията привлече вниманието.
Държавата се отказва да дава пари за онкоболните
В. Сега
И догодина скъпо струващото лечение на онкоболните ще продължи да се финансира с пари от осигуровки на всички здравно осигурени, макар че когато бяха в опозиция, БСП и ДПС остро критикуваха ГЕРБ за прехвърлянето им към касата, тъй като било ангажимент на държавата. Това е едно от перата, които вкарват в сериозен преразход бюджета на НЗОК. Здравният министър Таня Андреева обаче обяви вчера като сигурно връщането в министерството само на финансирането на ваксините и инвитро процедурите, общо за 50 млн. лв.
Харчим парите си в чужбина
В. Стандарт
65,5 млн. евро похарчиха българите с банкови карти Visa при пътуванията и пазаруванията си в чужбина през юни и юли тази година. Плащанията в търговски обекти извън страната с карти, издадени от родни финансови институции, се увеличават с 23% през юни и юли спрямо същия период на миналата година, съобщиха от Visa Европа. Броят на транзакциите пък расте с 28% на годишна база до общо 1,23 млн. плащания. Това прави средно по 53,2 евро на едно картово плащане в търговските обекти в чужбина.
Манолова: Протестите са нов вид заетост
В. Стандарт
"Вече едва ли има човек в България, който да не е наясно, че една огромна част от протестите в София се плащат", заяви на пресконференция в Кюстендил зам.-шефката на НС Мая Манолова. "Бих казала, че това е нова форма на временна заетост и доста хора успяха да си покрият разходите през летния сезон", допълни тя. "Това е колкото на шега, толкова и истина. Защото има едни пари, които са прибрани от хората по незаконен начин, но сега те се връщат при тях под формата на подпомагане", уточни Манолова. По думите й не е престъпление по българския Наказателен кодекс да се плаща на протестиращи, но е любопитен въпросът откъде са парите за финансиране на протести.
Смениха шефовете на тотото
В. Новинар
Новият министър на спорта Мариана Георгиева освободи цялото ръководство на спортния тотализатор и на мястото на старите експерти вече са назначени нови. На пресконференция в Министерството на младежта и спорта министър Георгиева представи назначенията си в подопечното ведомство. За изпълнителен директор е избран Белчо Йорданов, а за председател на управителния съвет на тотализатора бе определен Нораир Нурикян.


Младежи, участвали в антиправителствените протести, създадоха инициатива "СТОП"
Мъж беше прегазен от три коли на АМ "Тракия"
Желязков: Очевидно е, че отиваме на избори
ЦСКА 1948 официално обяви звездата на Спартак
Варненецът Иван Иванов бе обявен за световен шампион в тениса
Проф. Спасов: България има нужда от малки модулни реактори за балансиращи мощности
Прекрояването на доктрината на САЩ за Латинска Америка е ужасна геополитика
Ziemba очаква AI да подкрепи търсенето на газ през 2026
Ziemba: Ситуацията около Венецуела ще се отрази на Русия, Иран
Ziemba: Следим предлагането на петрол и от Гвиана
Как евтина тръба спестява сериозна сума от гориво
Главният дизайнер на Mercedes напуска
Нова технология разпознава пияните шофьори зад волана
Отмяна на забраната на ДВГ – какво означава това за шофьорите?
Ford обяви промени в стратегията и отписа 20 милиарда долара
Русия предприема отчаяна мярка, за да се бори с украинските дронове
Лавров: ЕС се опитва да подкопае усилията на Тръмп, като атакува руски активи
Благомир Коцев: Бях изненадан, че ме определиха като потенциален кандидат за президент
ДАЗД за камерите в училищна тоалетна: Недопустимо е!