Основният проблем на българския износ е, че пазарите, на които сме търсени и бихме могли да реализираме продукция, искат по-големи количества, които ние в рамките на малките и средните предприятия не можем да осъществим, заяви вицепремиерът Даниела Бобева, цитирана от БТА.
Бобева обясни, че по тази причина една от важните насоки на политиката на това правителство е да съдейства първо за пробиви на нови пазари и второ - да организира и да подпомогне фирмите, които изнасят. Първият опит ще бъде направен с компаниите, работещи в сектора на питейните минерални води, като идната седмица имаме среща с тях, посочи тя.
Вицепремиерът допълни, че след това ще се направи опит и в други сектори да се подпомогнат фирмите да изнасят успешно, като групират износа си в чужбина. Според нея това дава и тласък за развитието на нови производства.
По отношение на питейните води тя смята, че ако има добър износ и пазари, на които да се изнася, това ще даде възможност и на съвсем малките концесионери. Идеята е с по-активен износ да насърчим концесионирането на малките извори, обясни вицепремиерът.
Бобева е във Варна, където има среща с представители на бизнеса от региона.


Тъжна вест! Почина голямо име в медицината
Златото стигна до 4295 долара за унция
Във Варна наградиха победителите в Спартакиадата на ВМС
Нови правила пратиха рекорд на Карлос Насар в историята
Варна с нова услуга за денонощна грижа за възрастни хора и лица с трайни увреждания
Всеки сантиметър от Дунав е от значение за Сърбия и Румъния
Саудитска Арабия може да прекрати господството на хутите в Червено море
Shell, BP, Exxon: Големите петролни компании се готвят за по-ниски цени
Защо водещ търговец на желязна руда е под лупа
След като фондът му почти се срина, Ашенбренер инвестира 400 млн. долара
Германци доработиха Ferrari 12Cilindri Spider
Дори малко мръсотия върху джанта води до загуба на контрол
Защо старт-стоп бутонът изчезва от новите коли
Графити по цял свят разкриха Smart #2 преди премиерата му
Собственик на Hyundai Ioniq сам увеличи пробега и... багажника
Какви послания ни носят нощните пеперуди?
ЦСКА лепна три звучни шамара на Макаби Тел Авив в Лига Европа
Пийт Дейвидсън преживя Елси Хюит, има ново гадже
Злото на другия не оправдава нашето зло: Как Белград предаде сърбите в Хърватия?
Кокосово лате - маникюрът, който превзе лятото
преди 12 години Тази е гола вода..., както и икономическия министър, Стойнев ли беше, дето трябвало да се изнася в "богатите страни". Предишните не бяха съвсем у ред но тези ми счупиха ***... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години Ясно е че сте гола вода, щом се хващате първо с голата вода. :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар