Нов опит за отпадане на пълната забрана за тютюнопушене на закрито ще направят депутати, като внесат отново поправка в Закона за здравето.
С нея ще се иска облекчаване на пълната забрана за тютюнопушене на закрити обществени места. Това потвърди пред Нова телевизия Хасан Хаджихасан от ДПС, който е един от бъдещите вносители на законопроекта.
Той предвижда заведенията, които вече разполагат с изолирани зали за пушачи, да могат отново да ги използват. А в останалите, където такива зали няма, да може да се пуши след 22 часа. Според Хаджихасан така ще отпадне основната тревога - че заради цигарите семейства с малки деца не могат да посещават заведения.
Депутатът от ДПС обясни, че инициативата му има подкрепа в БСП и „Атака".
Законопроектът ще бъде внесен в началото на март.
Предишният опит забраната за пушене да бъде смекчена беше в края на миналата година непосредствено преди новогодишните празници. Опитът обаче да се смекчи цигареното табу беше неуспешен, тъй като мнозинството депутати гласуваха против.


147 години от основаването на Военноморските сили на България
Дърво падна и размаза пейка до община Варна ВИДЕО
Взеха проби от Варненското езеро след сигнали за замърсяване и мъртви делфини
Над 41 млн. евро приходи от нощувки във Варненско през юни
Хитовият мюзикъл „ЗОРО“ тази вечер на сцената на Летния театър във Варна
Пактът за сигурност между Турция, Саудитска Арабия и Пакистан не е ислямско НАТО
Китайските електромобили предизвикват завист в САЩ
Ensana Aquahouse е първият хотел във Варна, включен в Michelin Guide
Андрей Стойчев: Има логика инвеститорите да увеличат дела на европейските акции
Таванът за футбола в Америка
Nissan създаде оръжие срещу аквапланинга
BMW вече рециклира над 50% от старите автомобили
Продажбите на коли на ток растат, но Tesla e сама срещу китайците
Mazda 767B за близо 2 милиона долара пламна на „Лагуна Сека“
Вече се случва: петролен гигант смени бензиностанция със зарядни за ЕV
Майката на едно от момчетата, било непалци в Пловдив: Живея в кошмар, това е секта
Прокуратурата за делтапланера: Пилотът е осъществявал незаконни полети
Прокуратурата отговори на Демерджиев за Е-79:Чакаме ГДБОП да приключи разследването
Yettel е лидер в продажбите на мобилни устройства и аксесоари за трета поредна година
Рибар се удави в язовир "Огоста", водолази са извадили тялото
преди 12 години Предлага се и то не от кого да е а точно от ДПС.Между другото бизнеспроекта "Lafka" е на ДПС и върви много добре. Точка 2 от този успешен бизнесмодел е нов закон забраняващ продажбата на тютюневи изделия в хранителни магазини, молове и др. под. конкуренти.Смешниците клоуни Станишев и Орешарски са само фигуранти в правителството на Доган. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години Тоя дали няма да го хване рак на белия дроб? отговор Сигнализирай за неуместен коментар