Загубата на "ЕВН Електроразпределение" за 2014 година е в размер на 98,2 млн. лева. Това уточни пред журналисти председателят на УС на EVN България Робърт Дик. Вчера той съобщи за негативния резултат, реализиран за първи път, откакто дружеството е в България, но отказа да даде подробности за точните цифри.
Като причина за загубите се сочат ценовите решения на енергийния регулатор в последните периоди. Комисията не покрива пълните оперативни разходи, не признава и пълните технологични разходи на компанията, оплакват се от всички електроразпределителни дружества.
Това води не само до загуби, но и ограничава възможностите за инвестиции на компаниите, което пък влошава качеството на услугата за крайните потребители.
Загубите са причината EVN България да поиска повишение на цената на тока. Останалите ЕРП-та също са поискали тя да бъде повишена.
В същото време обаче държавните институции коментират, че не виждат причина цената на тока да бъде увеличена.
"ЕВН България Електроразпределение" ЕАД е дружество с едноличен собственик австрийската енергийна компания EVN AG. Дружеството притежава лиценз за разпределение на електрическа енергия. То извършва дейност на територия от близо 42 хил. кв. км в Югоизточна България.


Черноморец привлече футболист от Фратрия
200 пияни и дрогирани водачи спипа КАТ за седмица
Варна ще бъде домакин на международен турнир по билярд
НСИ: Над 600 хил. души в активна трудова възраст мързелуват
За Празника на Варна: Концерт на площад „Независимост“ с класическа музика
Дронове експлоатират сляпо метеорологично петно с военно и търговско приложение
Технологичният бум в Китай не спира забавянето на икономиката
Защо Европа се затруднява да възстанови газовите си резерви преди зимата
Марк Шорт: Демократите предлагат платформа, за която избирателите да гласуват
Ребека Бабин: Китай е най-важният фактор на пазара на петрол в момента
Нов Koenigsegg с 1600 коня получава невиждана досега трансмисия
Изрядните шофьори на Volvo ще плащат по-малко за застраховка
Ferrari направи уникат с 1000 к.с.
Най-продаваният Opel в историята стана на 35 години
Ретро Lambo и Porsche от Louis Vuitton – най-големите хитове на Monterey Car Week
Конспирация: Трусът в Колумбия следствие на изследователска програма в Аляска
В Германия: Плувен басейн обяви ден “само за чернокожи”
Доц. Лозанов: Радев използва зловещото убийство в Пловдив, за да прави руска пропаганда
Диви прасета тормозят летовниците на Френската Ривиера ВИДЕО
Дугин прогнозира ядрена война: Няма да има Москва, нито Санкт Петербург
преди 11 години ....малейййй, .....горкичките ми те , незадоволени ....Веднага се оплачете на - Гнусен Педерлиев !!!Поздрави !!! отговор Сигнализирай за неуместен коментар