Руските и украинските туристи по Черноморието са намалели драстично с около 60%. Това каза за „Фокус” главният секретар на Българска хотелиерска и ресторантьорска организация (БХРА) Веселин Налбантов. Според него една от причините е, че те живеят във военни райони и са обеднели вследствие на конфликтите.
Тези данни противоречат на представените от Министерството на туризма, според което очакваният драстичен спад от руския и украинския пазар не се е сбъднал.
Налбантов твърди, че няма откъде да бъде компенсирана загубата на руски и украински туристи у нас, защото само ръст от съседни пазари не е достатъчен, а за далечните пазари нямаме голям потенциал.
„През последните години има тенденция за повишаване на туристите от Румъния, Словакия, Чехия. Никой не може обаче да се надява китайци, тайланци, индийци, иракчани да започнат да идват при нас, защото сме им много далече. Трябва да се съобразяваме с това. Трябва да привличаме руски и украински туристи”, посочи главният секретар на БХРА.
В момента курортите ни по морето са пълни, предимно с чуждестранни туристи, които са закупили апартаменти в България, каза още той.


Винисиус Жуниор преподписа с Реал (Мадрид)
ЦСКА удари с 3:0 Макаби като гост
Тъжна вест! Почина голямо име в медицината
Златото стигна до 4295 долара за унция
Във Варна наградиха победителите в Спартакиадата на ВМС
Всеки сантиметър от Дунав е от значение за Сърбия и Румъния
Саудитска Арабия може да прекрати господството на хутите в Червено море
Shell, BP, Exxon: Големите петролни компании се готвят за по-ниски цени
Защо водещ търговец на желязна руда е под лупа
След като фондът му почти се срина, Ашенбренер инвестира 400 млн. долара
Германци доработиха Ferrari 12Cilindri Spider
Дори малко мръсотия върху джанта води до загуба на контрол
Защо старт-стоп бутонът изчезва от новите коли
Графити по цял свят разкриха Smart #2 преди премиерата му
Собственик на Hyundai Ioniq сам увеличи пробега и... багажника
Китай тества Z-10 за опасни мисии: щурмовите хеликоптери тренират полети под радара
Как войните между Иран и Украйна се превърнаха в един енергиен шок
Меган Маркъл по бански в басейна за ЧРД
САЩ засилват морския щит: Нов разрушител Arleigh Burke влиза с нов противоракетен радар
Шон Мендес разкри с коя дама е и ѝ се обясни в любов