Протестът на миньорите от бургаската мина "Черно море" продължава и днес. Работниците в мината се бунтуват заради неизплатените си заплати за 200 хил. лева, съобщава Нова телевизия.
Вече четвърти ден миньорите от „Черно море”, които от два месеца не са взимали заплати, не влизат в рудника. Причина за забавянето на заплатите им за октомври и ноември отново е проблем с разплащанията в системата на енергетиката. НЕК не превежда дължимите суми на ТЕЦ-Сливен, които от своя страна забавят плащанията към бургаската мина.
„Проблемът е в системата на енергетиката”, заяви Русомир Калоянчев, изпълнителен директор на мина „Черно море“. „Надеждата ми е до края на годината да нормализираме плащанията”, коментира той.
Миньорите няма да започнат работа, докато не получат пълния размер на заплатите си за октомври, казаха от ръководствата на двата синдиката, допълва БНР.
320 души работят в мина "Черно море". Предприятието постепенно намалява своята производствена мощност и съкращава работници, каза още Русомир Калоянчев. Заради финансови проблеми през лятото е бил закрит един добивен участък. В момента в мината работи само един добивен участък с две галерии, уточни Калоянчев.
От ТЕЦ-Сливен са обещали днес да преведат дължимите суми на бургаското дружество. Миньорите обаче ще протестират ефективно, докато не се уверят, че парите са получени.
Миналата година миньорите от рудник „Черно море” протестираха няколко пъти, а по време на единия протест работници останаха под земята повече от 48 часа.


Съдът на ЕС опровергава информация за допусната жалба срещу влизането ни в Еврозоната
Ограничават движението на автомобили във Варна през почивните дни заради два мача
Фратрия завърши годината с победа
Връчиха наградите „Доброволец на годината“ във Варна
19-годишен шофьор кара с 300 км/ч в София (ВИДЕО)
Как Украйна да получи замразените милиарди на Русия
Netflix купува Warner Bros. за $72 млрд. в брой и акции
EV стигат точка на необратимост през 2026, Европа и Китай ще се интегрират
САЩ: Европа рискува да бъде заличена, ако не се промени
Българската икономика нараства стабилно през третото тримесечие на 2025 г.
Как влияят на мощността диаметърът на цилиндрите и ходът на буталата
Бизнесмен организира погребение за късметлийската си кола
Уникална Toyota Mega Cruiser от 1996 година отива на търг
Tesla намали цената на Model 3 в Европа
Рембранд, Вермеер или Ван Гог – изберете сами
Кийт Ърбан съжалява за развода си с Никол Кидман – чувства, че е сгрешил
Излезе на бял свят бижуто с форма на яйце на Фаберже, глътнато от крадец
Удареният от Украйна кораб KAIROS е заседнал край Ахтопол
Сиярто: Въпреки отричанията, в Украйна се извършва принудителна военна служба
Европрокуратурата разследва измама за 13 млн. евро у нас, извършени са над 80 обиска