Не изключвам възможността в бъдеще да бъде закрито и друго териториално митническо учреждение с цел намаляване на административния и увеличаване на оперативния състав. Това каза Ваньо Танов, директор на Агенция „Митници“, по БНР.
„Тече структурна реформа и аз не изключвам и друго териториално-митническо учреждение да бъде закрито. В митницата на "Капитан Андреево" е закрита администрацията. Закрити са тези длъжности, за които има обвинения. Докато текат съдебните дела, за тези бройки няма да бъде обявяван конкурс“, заяви Танов.
Във всеки един град – Свиленград, Кърджали, Хасково, в целия регион има митнически бюра, които да обслужват бизнеса, каза още той.
От вчера митницата в Свиленград вече е закрита. Танов посочи, че са закрити длъжностите на лицата от досегашната митница, срещу които са повдигнати обвинения и докато траят съдебните дела, на тяхно място не може да бъде обявяван конкурс. През декември бе разкрито, че от преминаващи автомобили се вземат между 5 и 300 евро, за да бъдат пропускани без проверки.
Едно от средствата за борба с корупцията е повишаването на заплатите на служителите, коментира още шефът на митниците. През периода 2009-2013 година пет пъти бяха вдигани заплатите в Агенция "Митници". Сега предстои ново увеличаване на заплатите. Възнагражденията ще бъдат повишени с 200 лв. Това увеличение е за младшия състав - около 30 процента. За другия състав, който е с по-високи заплати, няма да има такова сериозно увеличение.
„Корупция има и в други страни, въпросът е тази корупция дали се наказва. Не ми е известно митнически служител да е получил осъдителна присъда“, коментира той.
Около 150 души са изгубили работата си в Агенция "Митници" миналата година заради подкуп, но засега осъден митничар няма, допълни Ваньо Танов. В момента тече преструктуриране и на другите митнически учреждения и е възможно да има и още закривания, повтори Танов.
По думите му още няколко месеца на пазара ще се намират цигари със стари бандероли, което означава на миналогодишните цени. Само една компания е представила новите по-високи цени на цигарите пред Агенция "Митници" досега.


Над 50 000 бебета са се родили у нас през 2025 г.
Асен Личев: Европа пресъхва, а чиновниците още пишат доклади
България е на опашката в ЕС по брой коли, но начело на класацията по най-стари автомобили
Близо 900 000 са младежите в България, една трета от тях работят
Изкуственият интелект тласка енергийния сектор към нова вълна от сделки
Хедър Конли: Тръмп няма много варианти в Иран - Част 1
Хедър Конли: Тръмп няма много варианти в Иран - Част 3
Хедър Конли: Тръмп няма много варианти в Иран - Част 2
Уенди Шърман: Иран може да контролира Ормузкия проток завинаги
Cybertruck стана количка с дистанционно в безумен проект
Проблем блокира шофьори и пътници в хибриди на Lexus и Toyota
Jaguar показа интериора на електрическия Type 01
Nissan създаде оръжие срещу аквапланинга
BMW вече рециклира над 50% от старите автомобили
"Справедливата цена" се връща на дневен ред, но кой ще пази потребителите?
Скандал около Truth Social: Плащаш и виждаш публикациите на Тръмп по-рано
Ан Хатауей с шеметна визия и изповед за третата бременност
преди 10 години Централизация означава по-силен контрол и по-обемни обществени поръчки в ръцете на централите. Как ще се използва този контрол и към кого ще се насочват тези поръчки, ще зависи вече от служителите в централата. Т.е., след като държавните служби бъдат максимално централизирани, повече няма да вървят оправданията че пъдарите това-онова. Тогава ще важи само за главата и рибата ;) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Много митници много народ за следене дали се отчитат на Главния. Централизирана митница = лесна отчетност.... разбирайте го както искате. отговор Сигнализирай за неуместен коментар