Европейската идея се нуждае от нова вълна на подкрепа не само от институциите на Европейския съюз, но и от правителствата на държавите членки и от европейските граждани.
Около тази позиция се обединиха президентът Росен Плевнелиев и председателят на Европейската комисия в периода 2004-2014 г. Жозе Мануел Барозу, предава прессекретариатът на държавния глава.
Двамата бяха единодушни, че множеството кризи около и в рамките на ЕС налагат на европейските държави да се обединят в търсенето на общи решения.
„Миграционната криза е ключовият тест днес за способността на държавите членки на ЕС да действат солидарно и единно“, посочи на срещата държавният глава.
Росен Плевнелиев припомни, че България е една от малкото европейски страни, които напълно спазват Дъблинския регламент и регистрират всички мигранти.
Президентът отново подчерта, че ЕС трябва да разграничава бягащите от войната от икономическите мигранти.
Споделена беше оценката, че възможното излизане на Великобритания от ЕС поставя под заплаха идеята за обединена Европа и може да предизвика нова криза.
По време на срещата държавният глава благодари на Жозе Мануел Барозу за последователната му подкрепа в процеса на европейската интеграция на страната ни.
Бившият ръководител на ЕК подчерта, че от стартирането на преговорите за присъединяване към ЕС България винаги е била една от най-проевропейски настроените държави и тази принципна позиция трябва да бъде призната и подкрепена.
Той благодари лично на президента Росен Плевнелиев за важния му принос към развитието на европейския проект.


Груповата фаза на Мондиала приключи! Вижте всички 1/16-финали
Почти 19 години работа за собствен дом: Къде в Европа жилищата са най-недостъпни?
Кои са най-опасните храни на крак през лятото
Стоянович: Храним се по начина, по който мислим - с отпадъци
Рекордните жеги в Европа водят до ръст на животозастрашаващите спешни случаи
Ford наема отново инженери, тъй като AI не се справя с качеството
Историята се повтаря в Америка, част 4
Историята се повтаря в Америка, част 3
Историята се повтаря в Америка, част 2
Историята се повтаря в Америка, част 1
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Китайските производители отнеха големия коз на японците
Как Русия е проникнала в iPhone на дисидент с помощта на забранена израелска технология
Жълт код за жега в 14 български области
1430 за загинали, над 50 000 са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
Димитър Манолов: Това е бюджет на инерцията


преди 10 години Какво са за космополита, 110.9 хил. кв.км, полуобезлюдена и *** ---рана територия, със само един град в Софийското поле !??? Какво са!? Тясно му е. Той е ангажиран със съдбата на света, а не с тази никаква държава със затихващи функции от която е стартирал. Изнася речи по площади и паланки из "Международната общност/ Европа САЩ. / ! Там е призванието му и ....почти съм сигурен, че кариерата му ще е някъде там. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години наШ мъШ оправи КОМСОМОЛА, БКП, ГЕРБ, България , Близкия изток, НАТО и сега насочва усилия да оправи и Европата! Само Русия още не е оправил но поне мерак има! ха ха ха ха :))) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години наШ мъШ оправи КОМСОМОЛА, БКП, ГЕРБ, България , Близкия изток, НАТО и сега насочва усилия да опари Европата! Само Русия още не е оправил но поне мерак има! ха ха ха ха :))) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Гледам ги тия двамцата на снимката и се чудя кой е по големия ***.от отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Гледам ги тия двамцата на снимката и се чудя кой е по големия ***.от отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години И немците са нагли - дори си поканиха още ***, още да се социалис... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години И немците са нагли - дори си поканиха още ***, още да се социалис... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Обединена Европа е нещо добро, но управлявана - разсипвана от социалисти е направо трагедия.Социалистите винаги ще прецакват партньора си, за социализъма трябват пари за преразпределяне които някой друг да заработи а не преразпределящите ги или тези които без да рабботят им се дават.То е ясно че тези пари трябва да дойдат от гърба на другия, а между държавите става така че германския социализъм изтисква жизнените сили на периферните държави. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Боли *** половия орган за обединена Европа.Колкото по бързо ЕС рухне и еврото фалира толко по добре за нас българите отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Боли *** половия орган за обединена Европа.Колкото по бързо ЕС рухне и еврото фалира толко по добре за нас българите отговор Сигнализирай за неуместен коментар