Страната ни трудно може да постигне такава система за сигурност на инфраструктурата, каквато изисква европредседателството. Създаването на условия за пробив е съвсем реална опасност. Това коментира в сутрешния блок на Българска национална телевизия (БНТ) депутатът от БСП Славчо Велков.
Той е категоричен, че България „може да се издъни сериозно в направление сигурност на европредседателството“.
Припомняме, че вчера в парламента беше гласуван Доклад за националната сигурност, който левицата отхвърли.
„Докладът за Националната сигурност е типичен пример как от няколко доклада може да се направи един лош. Той не отразява реалното състояние на националната сигурност в България. Говори се приоритетно за сигурността на европейско ниво, но са изпуснати цели раздели и аспекти - граничната, транспортната сигурност, например ж.п. транспорт, дипломатическата сигурност, политическата сигурност, няма нито дума за европейското председателство“, обясни още Велков.
Той коментира и доклада на комисията „Грипен". Според него управляващите са имали замисъл да уличат президента Румен Радев в корупция, който не е сработил.
„Нямаме нищо против избора между предложените марки изтребители, въпросът е финансов. Проектът за модернизация на военновъздушните ни сили ще е за над 5 млрд. лева. В момента тези пари ги няма. Ще мине доста време, в което военновъздушните сили няма да имат онези оперативни способности да изпълняват задачите си пълноценно. Внушава се постоянно вина на президента“, коментира още депутатът.
Според Велков модернизацията на въоръжените сили трябва да започне сега, защото с отлагането няма да се вмъкнем в заложената рамка. Цените ще нарастват в това време, обясни депутатът от БСП.


Куриер де Балкан: България блести на международната сцена с Джирото и победа на Евровизия
Голяма бяла акула е заснета в централната част на Средиземно море
Световните конфликти достигнаха връх през 2025 г.
Директорът на „Евровизия“ : България впечатли с изключително бързата реакция на институциите
Зеленски пред „Гардиън“: Русия губи инициативата, а войната постепенно се обръща в полза на Украйна
Петте елемента в изграждането на учителя: Липсата на една брънка скъсва веригата
Великобритания трудно ще възстанови щетите от Brexit върху икономиката си
Износът и вносът на Китай скочиха през май благодарение на AI
Поръчките на петролни супертанкери надминаха рекорда от 2008 г.
Бунтът срещу центровете за данни заплашва бъдещето на AI
Една грешка създаде златните джанти на Subaru
Изкуственият интелект на TikTok вече е в 7 милиона коли
Новото Audi Q7 – само дизел, Matrix LED и три окачвания по избор
Защо фабричните гуми са различни от тези, които си купувате от магазина
BYD се включи в атаката срещу Ferrari
Полицията проверява незаконна помпена станция за над 500 000 лв. на яз. "Студен кладенец"
Приятелите на Джей Ло се надяват тя да даде шанс на Брет Голдстин
Диетата MIND: Шест храни за здрав мозък
Защитиха пътя към резиденцията на Путин във Валдай с мрежи против дронове
ЕС има тайвански проблем на стойност 2 трилиона долара