Министерство на туризма даде ход на нова процедура за възлагане на обществена поръчка за проектиране и разработване на Единна система за туристическа информация (ЕСТИ) и система Регистър за настаняване.
Търгът за ЕСТИ беше обявен през 2016 г., но беше прекратен заради обжалвания, припомнят от Министерството на туризма. Междувременно бе създадена Държавна агенция „Електронно управление“, което наложи съгласуване на документацията преди старта на новата процедура.
Целта на единната система за туристическата информация е да свърже в реално време регистрите на хотелите с Министерството на туризма, с МВР, Националната агенция за приходите (НАП) и общините, като всички институции ще имат съответното ниво на достъп, което е необходимо за събиране и обработка на данни.
Очакванията са, че това ще повиши приходите в туризма, ще доведе до ограничаването на сивия сектор и реалното отчитане на броя пребиваващи в хотелите и др. Това от своя страна ще рефлектира положително и върху икономиката на страната.
Кандидатите ще могат да представят офертите си в предвидените по Закона за обществени поръчки срокове. Предложенията ще се приемат в Министерство на туризма, съобщават от ведомството, но без да дват повече подробности за предстоящите търгове.


Аксаково загуби и последния си мач за 2025 година
Олимпик Варна с рекордна победа в третото ниво на българския футбол този сезон
Черно море с благородна кауза за мача с Арда
Затварят основни улици заради мача Спартак - Левски днес във Варна
Хороскоп за 8 декември 2025
В Испания и Италия банките са двигател на дълго чакан възход на акциите
Може да видим връщане под 4000 долара за тройунция при златото
С новия дълг не се увеличава производителността, а пада върху младите
България с рекорден ръст на онлайн продажбите за Черния петък в Европа
Кой ще замести Хасет в Белия дом, ако стане шеф на Фед
Kia показа дизайна на бъдещето си
Toyota се завръща във Ф1
BMW превъртя играта: Тествахме новото iX3
Най-бързата кола на XX век беше продадена за над 25 милиона долара
Какви са основните проблеми на 1.2 TSI на Volkswagen
Вулканът Килауеа изригна с фонтан от лава с височина около 370 метра ВИДЕО
Красиви идеи за празнична украса с малък бюджет
Гръцкият имотен пазар губи инерция: чуждите инвестиции рязко спадат
Облачно, но без валежи в планините: подходящи условия за зимен туризъм
Александър Джартов: Бедствено положение е обявено за Ардино