Служителите, осигуряващи охраната на съдебната власт, излязоха на протест пред Съдебната палата в подкрепа на своите колеги - надзирателите в затворите, за да искат промяна в условията на труд и заплащането, съобщава Bulgaria ON AIR.
Пред столичната съдебна палата десетки унформени се събраха и заявиха, че очакват увеличение на заплатите си поредна година, без това да се случва, предава БТА.
Диалогът с държавата приключи миналата седмица, но обещанията се сринаха, каза Красимир Бекяров. Писали сме до ВСС, Министерството на правосъдието, Министерския съвет, парламента. Всички са уведомени, че щатът ни е крайно недостатъчен, а има сгради с по един охранител, посочи той.
Ивайло Григоров от синдиката на работещите в затворите заяви, че никой не ги е потърсил след мащабните протести на униформени в понеделник. И добави, че в правосъдното министерство вече 15 дни се чака отговор ще има ли пари за увеличение на заплатите.
Протестиращите днес пуснаха балони, които по думите им символизират празните обещания на държавата.
Надзиратели и съдебни охранители от 22 града излизат на протест пред съдебните палати в големите областни градове.
Те искат изравняване на трудовите възнаграждения с останалите ведомства в сектора за сигурност, подобряване на условията на труд и актуализиране на щата на ГД "Изпълнение на наказанията" и ГД "Охрана".
В протестите ще се включат надзиратели от София, Сливен, Хасково, Ямбол, Бургас, Варна, Кърджали, Пловдив, Смолян, Враца, Пазарджик, Русе, Видин, Кюстендил, Благоевград, Шумен, Перник, Плевен, Ловеч, Монтана, Стара Загора, Благоевград.
Повече за протеста вижте във видеото.


Срещата с Тръмп даде на Си Дзинпин нещо, за което отдавна копнееше
Министър Ивкова: Онкологичният скрининг, като метод за вторична профилактика, е сред приоритетите ми
Ще поскъпнат ли самолетните билети в Европа заради кризата в Иран?
ЕС активно ще следи разпространението на хантавируса
Кой избива делфините в Черно море?
Квантови сензори в Космоса ще са следващата революция в прогнозата за времето
В. Панев: Инфлацията може да се овладее с намаляване на паричното предлагане
Корейският фондов пазар е в плен на спекулативна мания
Лагард: Намираме се в повратен момент за реформирането на ЕС
Завръщането на Тръмп води до отлив на $3 млрд. китайски инвестиции във ВЕИ
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
С колко ракети остана Иран?
Велислав Величков: Няма “наше” или “ваше” НС, то е на всички граждани
Офицер от КГБ, манипулатор: Какви са отношенията между Путин и Тръмп?
И Йотова нахъса DARA: Вярваме в успеха, мило момиче