Валери Симеонов се оттегля в лично качество, а не като партньор в коалицията, така че не се очакват сътресения, нито в „малката”, нито в „голямата” коалиция. Това заяви вицепремиерът Красимир Каракачанов в интервю за Нова. Той също така уточни, че Патриотите вероятно ще предложат друг свой вицепремиер, но името му все още е въпрос на обсъждане в коалицията.
Лидерът на ВМРО посочи още, че премиерът Бойко Борисов не е настоявал за оставката на Симеонов, като решението си вицепремиерът е взел сам, защото не желае правителството да бъде атакувано заради него.
„Не е имало настояване от страна на премиера Бойко Борисов за оставката на Валери Симеонов. Той ми се обади вчера около 14 часа, за да ме информира какво е решил. След това двамата отидохме при премиера и го информирахме за това негово решение. Той излезе с аргумента, че след като аз предния път съм го спасил, е редно да ме информира какво е решил да направи”, каза Каракачанов.
На въпрос дали се очаква оставката на Валери Симеонов да тушира създаденото обществено и политическо напрежение Каракачанов отговори, че в парламента при гласуването на бюджета проблеми с кворума няма. Той също така добави, че очаква напрежението, което беше създадено между майките на деца с увреждания и Валери Симеонов, да се тушира след оставката.
По време на извънредна пресконференция в петък Симеонов заяви, че причина за решението му е продължаващата медийна кампания, особено от последните два дни, срещу него.
Той също така заяви, че не би искал да тежи на иначе успешното – по думите му, управление като „воденичен камък“, създавайки предпоставки за протести и атаки не само от опозицията, но и от извънпарламентарни групи.


Ивайло Гаврилов: Към края на месец април пристанището е в добро финансово състояние
Какво ще бъде времето в събота?
Демерджиев тръгва на обиколка по областните дирекции на МВР
Плодовете и зеленчуците с голям скок в цените през първото тримесечие
Дърво падна на улица "Георги С. Раковски" във Варна
Тръмп каза, че Китай би желал да подкрепи преговорите с Иран
Какво ще харесат банките в Закона за пазарната структура
Тръмп е търгувал с акции на Nvidia, Boeing и Intel за десетки милиони
Гриър очаква търговското примирие САЩ-Китай да продължи, част 1
Гриър очаква търговското примирие САЩ-Китай да продължи, част 2
Lamborghini показа специална версия на Revuelto
Дилъри на Toyota бият тревога за недостиг на масло
Тези марки и модели крият най-голям риск от повреда
Архитектът на електрическата революция напусна BMW след 35 години
Какви слабости крие Toyota RAV4 (XA40)
ГДБОП пресече канал за контрабанда на цигари от Гърция
Петима италианци са загинали по време на гмуркане на Малдивите
Над половината от учителите и учениците се определят като напреднали в създаването на дигитално съдържание
Д-р Бранимир Кирилов даде старт на националната кампания „Лекувай се в България“ на международното изложение Булмедика Булдентал
МВР: Не се очаква блокиране на "Кулата" заради протеста в Гърция
преди 7 години Толкова са прозрачни не само от гЕРБ, но и от твърде малката коалиция. На тримата - Симеонов, Каракачанов и Сидеров, толкова много им се стои във властта, та не се знае. И се правят на разсеяни за всичко, което се случва. Прави са, защото вече ще виждат парламент през крив макарон. И агент Иван, пишман-войводата от Русе иска да каже, че по никакъв начин няма да даде оставка, каквато иска Сидеров. Жалки, вредни, незначителни! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години Нищо ново под слънцето Средния пръст няма да се казва вече Сидеров а Марешки Б Б ще си изкарат мандата до края Стига да иска отговор Сигнализирай за неуместен коментар