Депутатът от ДПС Делян Пеевски, който бе избран и за евродепутат, няма да отиде в Европейския парламент, въпреки че беше избран на изборите на 26 май, съобщава БНР.
Днес той се регистрира и участва в заседанието на Народното събрание за пръв път тази година. На въпрос какво го води в Народното събрание, Пеевски отговори: "Как какво ме води насам? Идвам на работа. Какъв изненадващ въпрос от вас. Какво правите тук? Аз съм избран на народен представител, тук съм. Аз си ходя в районите и работя. Това е важното за хората - не смятам, че само работата е в Народното събрание", каза Пеевски.
На въпрос дали вече ще идва по-често в парламента, Пеевски отговори: "Ако не ме питате за какво, може и да идвам". Попитан дали има идеи за нови законопроекти, той посочи, че ще се разбере и че винаги има идеи за нови законодателни инициативи.
Пеевски беше втори в листата на ДПС след неговия председател Мустафа Крадайъ, който също се отказа от мандата си с мотива, че бил нужен тук, в страната, на терен.
Пеевски заяви, че няма да отиде в Европейския парламент и ще остане депутат от българското Народно събрание, защото му харесвало в България и в Брюксел, не искал да ходи в Страсбург. "Аз си ходя по районите, тук съм необходим", каза още депутатът от ДПС.
Пеевски обясни пред журналисти в кулоарите на НС, че европейските либерали от АЛДЕ (бел. ред., където членува ДПС) никога не са имали „обструкции“ спрямо неговата кандидатура. „Тези обструкции са внушения и са в главите на олигарсите и техните слуги”, заяви Пеевски.
Той отрече твърденията, че с отказа си от място в ЕП е подвел избирателите. "Ние не подвеждаме хората и изпращаме млади и умни хора в европарламента", заяви той.
По последни данни на ЦИК ДПС получи три мандата в Европейския парламент. След отказа на Мустафа Крадайъ и Делян Пеевски за Страсбург ще заминат досегашните евродепутати Илхан Кючук и Искра Михайлова. Атидже Алиева-Вели, която е заместник-изпълнителен директор на Държавен фонд "Земеделие", също ще стане евродепутат.


Мачовете по ТВ днес (30 юни)
Без ток във Варна на 30 юни 2026
Честваме събора на светите дванадесет апостоли на Иисус Христос
Времето във Варна на 30 юни 2026
Германия и Нидерландия отпаднаха от Мондиала
Казусът с Anthropic показва най-лошия възможен начин за регулиране на AI
Йената достигна 40-годишно дъно спрямо долара
Подходът към изкуствения интелект може да определи бъдещето на ЕС
Иран е решен да контролира Ормуз
Зелената енергетика в действие: Иновациите на Веолия Варна
Jeep с нова стратегия в Европа - китайски флагман вместо американски
Waze дразни шофьорите с нестандартна функция
Какво ви казва цветът на маслото за състоянието на автоматика
В Китай направиха ван с лукс на частен самолет и собствена тоалетна
Най-странният автомобилен клаксон е измислен от филмово студио
Над сто венецуелци, депортирани от САЩ часове преди трусовете, са в неизвестност
Тръмп за срещата между САЩ и Иран в Катар: Може би е важна
Криза: Русия може да разреши производството и вноса на гориво с по-ниско качество
Пеевски иска НСО да разкрие колко струва охраната на всички, охранявани от 2013 г.
Ремонти по магистрала „Струма“ и ключов път край морето