Премиерът Бойко Борисов определи евентуалната оставка на министъра на околната среда и водите Нено Димов заради водната криза и вноса на боклук като коалиционен въпрос, съобщава БНТ. Припомняме, че Димов бе отведен днес за разпит в Специализираната прокуратура, който продължава и към момента.
Премиерът е отказал да отговори конкретно с мотив, че ще изчака прокурорите да се произнесат. „Ще говоря с коалиционните партньори. Тези, които са пряко назначени от ГЕРБ, въобще не ги коментирам“, каза Борисов.
Опозиционните лидери също коментираха темата.
Оставките на ресорните министри, отговорни за водната криза, отдавна трябваше да са факт, каза Корнелия Нинова, председател на БСП, цитирана от националната телевизия. Тя уточни обаче, че вотът на недоверие, който предстои да бъде внесен от партията, е към цялото правителство. „Министрите са просто изпълнители на една политическа воля, на един модел на управление, който доведе до този резултат след 10 години управление на ГЕРБ“, каза тя.
Ако премиерът е последователен в своите действия, докато текат разследванията, може би е редно временно да ги отстрани съответните министри, срещу които се води разследване, коментира Мустафа Карадайъ, председател на ДПС.


От 1 автуст допълнителни лаборатории ще изследват пробите на шофьорите за наркотици
18-годишен шофьор загина в катастрофа
Германия отчете най-топлата си нощ
Какво ще бъде времето в понеделник?
Никола Цолов с четвърта победа във Формула 2
Европа има 6 млрд. причини за нов налог върху купувачите в интернет
Без дипломация, моля, ние сме американци
Европейските оръжейни компании са пред нов фронт от проблеми
AI супербалонът е готов да се спука, предупреждават хедж фондове в Китай
Стармър напуска „Даунинг стрийт“ без ясна политическа идентичност
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
Toyota Classic - най-рядката кола на марката с дизайн от 30-те
Тръмп на война с петролните гиганти
14-годишно дете колабира на връх "Ботев"
Религията се връща в училища в САЩ, но много са против
Петкова: Посоката, в която управляващите тласкат страната, е един омагьосан кръг
В кадър: "Славия" изпрати в последния им път двете деца, загинали на "Тракия"
Никола Цолов отново с триумф във Формула 2
преди 6 години Какви други да са защитниците на Борисов освен сбъркани и невежи? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години Борисов отговаря кога както си иска. Когато си прави психотерапия (по негов израз) с белия джип и раздава наши пари през стъклото, си е негова работа, когато тича до НС да накара някого да даде оставка, пак, сега, когато явно правителството за сетен път (стана вече всеки ден) показва ОГРОМНИ липси и некадърност, било коалиционно решение. ДЕ БРЕ! Пак гледа да спаси кожата и то по негов непочтен начин. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години ... нацията се топи...---ама кажи си че искаш дете то Тиквуний, не бъди срамежлива! :):) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години Боко Българоубие.ц.ъ.т е най-големият предате.л в българската история, нацията се топи, той си пазарува власт с нашите пари.Че няма грам мозък е ясно,но също така страда от остър дефицит на срам и съвест.Този мърси земята, по която стъпва.Проблемът на България е Бойко Борисов. Докато народа не го свали от власт все така ще да е - другите виновни, та чак до хан Аспарух. Народе български, обедини се и махни този сатрап от власт. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години И затова все плащаме данък мАсква и ще продължаваме, както изглежда отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години Колониалната администрация се назначава от задокеанската управа . отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години Да ти я поискат от ул. Козяк. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години не мога да си представя какво трябва още да се случи , та тоя човек да подаде оставка ... гейтове от апартамент , суджук , *** , сега и уотър гейт ... отговор Сигнализирай за неуместен коментар