Президентът Румен Радев призова за оставка на правителството на премиера Бойко Борисов и главния прокурор Иван Гешев.
В извънредно обръщение от „Дондуков 2“ държавният глава определи контрапротестите, свикани от партия ГЕРБ в петък, като провокация и призова органите на реда да се придържат към закона.
Той също така призова протестиращите граждани да избягват насилието и да не се поддават на провокации, тъй като не това е лицето на мирния протест.
Опитите да се задържи властта и олигархията, като се противопоставят хората по партия, етнос и друг принцип, са недопустими, посочи държавният глава.


11-годишно момче бе спасено три дни след земетресенията във Венецуела
Жена загина при пожар във Варна
Горещо време в цялата страна днес
Мачовете и спортът по ТВ днес (28 юни)
AI супербалонът е готов да се спука, предупреждават хедж фондове в Китай
Стармър напуска „Даунинг стрийт“ без ясна политическа идентичност
Ford наема отново инженери, тъй като AI не се справя с качеството
Историята се повтаря в Америка, част 4
Историята се повтаря в Америка, част 3
Toyota Classic - най-рядката кола на марката с дизайн от 30-те
Тръмп на война с петролните гиганти
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Иво Сиромахов за ИТН: Някак си се самоизчегъртаха
Рекордната горещина в Европа: Жегата се измества на изток СНИМКИ
Зачестяват кражбиге по морето: Какви мерки се предприемат?


преди 5 години Кои сте "ние", от чието име говориш? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години ...А ние сме недоскиф, значи... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Радев беше, е и си остава внедрената марионетка на Решетников! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години ...и сигурно, Гешев е Този, Който?Абе вярно, някои сте съвсем встрани. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Разбира се, че ще променят нещо едни нови избори. Промяната няма да е революционна, а еволюционна.Нали има разлика между джебчии, банкови обирджии и бандити! Е сега ми управляват смесица от бандити и банкови обирджии и е добре да станат джебчии! Както ежедневно си чистим домовете и ходим на работа, така и ежемесечно трябва да обръщаме внимание на политиците си, че трябва да мислят за нас и да работят за нашето благо. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Рундьо Рублата, виден интелектуален импотент и ***, освен за кукла на московски конци, за друго не става. Менталния му капацитет не достига за повече.Сега проблемът на гаспада социалистите е коя фигура да покажат, който да вдъхне доверие, ама такава нет! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Ти президента с някакви мутри и назначени олигарси ли опитваш да сравняваш? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Рахатлъкът на престъпниците не ме вълнува, в т.ч.на премиера и онези зад него. Да, ама Гешев точно тях някак глупаво ги изпусна да се покрият зад граница, а смачка двеневинни женици, дето, им подхвърлиха един плик с пари. Нищо до край не докарал като прокурор, затова, направен главен такъв. А що Радев бил седнал с БСП , да питаш, е нелепо. Виж кой го изтегли до тук, и не сесе чуди. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Очевидно последните години се наблюдава сблъсък на икономически кръгове. Дори Иван Гешев да обслужва интересите на един от тези кръгове не виждам защо трябва да протестирам, че на някой престъпник му е развален рахатлъка. Може ли да би обясниш защо трябва да пускам сълзи за Баневи или Божков? И защо президента "седна" на масата с БСП, Коста Копейкин и другите рубладжии дикани през годините като неадекватни? И защо никой от протестите не казва каква е алтернативата? Оставка, никой не става, анархия? Кой печели от това? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Чакай-чакай, кой кого оправил? И защо е този хъс в дразненето на президента, на гражданите? Явно, решил наш Иванчо, че Ще го научи, Кой командва тук. ? Ако сам Гешев не бе заченат (като явление) в лъжа, хайде, както и да е но, мазен към явни бандити и директно гаден към останалите... Не се връзва. Липсва му интегритет на главния прокурор. Аз, на такъв, градината с доматите си да ми пази, не бих поверил. Говорящата бухалка с каскет. ХА ! отговор Сигнализирай за неуместен коментар