Президентът Румен Радев призова за оставка на правителството на премиера Бойко Борисов и главния прокурор Иван Гешев.
В извънредно обръщение от „Дондуков 2“ държавният глава определи контрапротестите, свикани от партия ГЕРБ в петък, като провокация и призова органите на реда да се придържат към закона.
Той също така призова протестиращите граждани да избягват насилието и да не се поддават на провокации, тъй като не това е лицето на мирния протест.
Опитите да се задържи властта и олигархията, като се противопоставят хората по партия, етнос и друг принцип, са недопустими, посочи държавният глава.


Община Варна: Водата от чешмата пред комплекс "Приморски" не е годна за пиене
Кръвният център във Варна търси дарители с кръвни групи 0- и A-
Хороскоп за 29 юни 2026
Дете пострада в катастрофа
Три коли се блъснаха на Аспаруховия мост във Варна
Изкуственият интелект вече променя политиката в САЩ на всяко ниво
Инвестициите в здравеопазване увеличават икономическата мощ на страните
Квантовите компютри вече са тук. Но какво всъщност представляват?
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Путин проведе кризисна среща заради украинските атаки, засегнали доставките на горива
Витанов: Няма да режем доходи, пенсии и майчински въпреки тежкото наследство
Олег Невзоров: Продължаваме да изпълняваме всички поети наши задължения, работим по проектите ни
Роднини на 11-те жертви станали свидетели на катастрофата с малък самолет край Нанси
Терзиев: До 2000 нови места в детските градини и ясли догодина


преди 5 години Вижте сега........президент, министър-председател и председател на народното събрание шоумени - това е в реда на нещата, защото им е необходим електорат. Но главен прокурор водещ клоун на България, наистина ни идва в повече. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Хората искат да ги управлява партия, която има политическа програма. А "Мразя Бойко" не е управленска програма! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години 4% от 2м е повече от 4% от 1млн. Според мен ако нямаш основно, не плащаш данъци, не трябва да имаш право да гласуваш. След като ти не внасяш в тая държава, защо да имаш право да решаваш, кой да управлява парите в нея, някакви дето от 10г не са стъпвали тук, още гласуват, защо? Като цяло, системата има нужда от сериозен преглед, в момента е неефективна. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Аз например имам по-голямо уважение към хора, които демонстрират в подкрепа на нещо---виждам и не го оспорвам, ти подкрепяш мутрите и крадците... ние сме против! креативен си! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Даваш ли си сметка че в България в момента има уникално за света явление - протестен вот срещу....опозицията. ГЕРБ не печели защото хората харесват Тиквата. Хората предпочитат да ги управлява тикви вместо злобеещи хейтъри, грачещи ***, провалили се политически лидери и некадърни ПРи отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Не и от финансова гледна точка. Да речем ги намалим с 20% са 48 човека. При 4200 на месец (и то ако не са в комисии), това са почти 2.5млн на година, като това не вкл неща от сорта на жилище/пътни и тн., на държавно ниво не е толкова голяма сума, но има по-добри каузи от депутатстването. Има някои, особено от БСП-ту, които друго не са работили, цял живот на държавна работа, време е и това да спре. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Ами, не е точно така, защото съществува 4% бариера и колкото по-малко хора гласуват, толкова е по-непреодолима. А за броя на депутатите не е нужно да ме убеждаваш, аз дори съм съгласен броят им да се определя в зависимост от избирателната активност. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Аз съм от тия, които ходят да си драскат бюлетината, защото не харесват никого, но и за да се знае, че не ги мързи, да ходят да гласуват, но и осъзнавам, че някой трябва да ни управлява. Ако можех да избирам, щях да избера германци или швейцарци, но не и местни, поне не и докато не се направи партия с млади хора, която не *** чужди ***. В момента такава няма. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години дали ще са 240, 540 или само 40 разпределението им ще зависи от разпределението на реално подадените гласове. Но не и от не гласувалите. дали правителството ще се избира с 121 от 240, с 271 от 540 или с 21 от 40 пак ще зависи единствено от тези които са отишли да гласуват и са гласували за някого отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години С кое се изложи ве? Когато съм гласувал(не помня кога за последно) съм давал вота си за Боко. Никога няма да гласувам за Радев, Нинова и Доган, но е видно че Боко трябва да си ходи. Ти за ерозия чувал ли си? отговор Сигнализирай за неуместен коментар