Президентът Румен Радев призова за оставка на правителството на премиера Бойко Борисов и главния прокурор Иван Гешев.
В извънредно обръщение от „Дондуков 2“ държавният глава определи контрапротестите, свикани от партия ГЕРБ в петък, като провокация и призова органите на реда да се придържат към закона.
Той също така призова протестиращите граждани да избягват насилието и да не се поддават на провокации, тъй като не това е лицето на мирния протест.
Опитите да се задържи властта и олигархията, като се противопоставят хората по партия, етнос и друг принцип, са недопустими, посочи държавният глава.


Бленджини: Не е възможно да играеш два мача за 18 часа
Откриха труп на жена в Елените
Въздушната линейка транспортира пострадал до София
Професор от УМБАЛ „Александровска“ обявява безсрочна гладна стачка
Волейболните национали с нова победа в Лигата на нациите
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Япония с право се страхува от "черните кораби" на AI
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 2
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 1
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Стоичков след среща с Марко Рубио: Впечатлен съм от него
3 противовъзпалителни рецепти за вечеря
Пациент с множество травми е транспортиран с въздушна линейка от Смолян към "Пирогов"
СЗО: Над 1300 души са загубили живота си заради горещините в Европа
Четиринадесет души загинаха, след като хеликоптер на петролната компания "Сауди Арамко", се разби


преди 5 години Вижте сега........президент, министър-председател и председател на народното събрание шоумени - това е в реда на нещата, защото им е необходим електорат. Но главен прокурор водещ клоун на България, наистина ни идва в повече. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Хората искат да ги управлява партия, която има политическа програма. А "Мразя Бойко" не е управленска програма! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години 4% от 2м е повече от 4% от 1млн. Според мен ако нямаш основно, не плащаш данъци, не трябва да имаш право да гласуваш. След като ти не внасяш в тая държава, защо да имаш право да решаваш, кой да управлява парите в нея, някакви дето от 10г не са стъпвали тук, още гласуват, защо? Като цяло, системата има нужда от сериозен преглед, в момента е неефективна. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Аз например имам по-голямо уважение към хора, които демонстрират в подкрепа на нещо---виждам и не го оспорвам, ти подкрепяш мутрите и крадците... ние сме против! креативен си! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Даваш ли си сметка че в България в момента има уникално за света явление - протестен вот срещу....опозицията. ГЕРБ не печели защото хората харесват Тиквата. Хората предпочитат да ги управлява тикви вместо злобеещи хейтъри, грачещи ***, провалили се политически лидери и некадърни ПРи отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Не и от финансова гледна точка. Да речем ги намалим с 20% са 48 човека. При 4200 на месец (и то ако не са в комисии), това са почти 2.5млн на година, като това не вкл неща от сорта на жилище/пътни и тн., на държавно ниво не е толкова голяма сума, но има по-добри каузи от депутатстването. Има някои, особено от БСП-ту, които друго не са работили, цял живот на държавна работа, време е и това да спре. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Ами, не е точно така, защото съществува 4% бариера и колкото по-малко хора гласуват, толкова е по-непреодолима. А за броя на депутатите не е нужно да ме убеждаваш, аз дори съм съгласен броят им да се определя в зависимост от избирателната активност. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Аз съм от тия, които ходят да си драскат бюлетината, защото не харесват никого, но и за да се знае, че не ги мързи, да ходят да гласуват, но и осъзнавам, че някой трябва да ни управлява. Ако можех да избирам, щях да избера германци или швейцарци, но не и местни, поне не и докато не се направи партия с млади хора, която не *** чужди ***. В момента такава няма. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години дали ще са 240, 540 или само 40 разпределението им ще зависи от разпределението на реално подадените гласове. Но не и от не гласувалите. дали правителството ще се избира с 121 от 240, с 271 от 540 или с 21 от 40 пак ще зависи единствено от тези които са отишли да гласуват и са гласували за някого отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години С кое се изложи ве? Когато съм гласувал(не помня кога за последно) съм давал вота си за Боко. Никога няма да гласувам за Радев, Нинова и Доган, но е видно че Боко трябва да си ходи. Ти за ерозия чувал ли си? отговор Сигнализирай за неуместен коментар