Финансовият министър Владислав Горанов, вътрешният Младен Маринов и министърът на икономиката Емил Караниколов подават оставки по искане на министър-председателя Бойко Борисов, на фона на многохилядните протести. Решението е взето след среща на Борисов с областните координатори на партията.
Горанов, Маринов и Караниколов са декларирали пред Борисов готовност да подават своите оставки незабавно, съобщиха от Министерския съвет. Тримата министри ще входират съответните документи за това още утре.
По време на заседанието координаторите на партията са поискали от премиера освобождаването на тримата министри с мотива – опровергаване на внушенията, че ГЕРБ и въпросните министри са в пряка зависимост от ДПС и Делян Пеевски. Според областните координатори ГЕРБ незаслужено търпи негативи заради спекулациите в обвързване с ДПС.
От ГЕРБ заявяват, че партията оценява високо приноса на финансовия министър Владислав Горанов за приемането на България в чакалнята на Еврозоната и водената политика на финансова стабилност.
По време на срещата е дадена и висока оценка и за вътрешния министър Младен Маринов, под чието ръководство МВР отбеляза добри резултати в борбата с контрабандата, битовата престъпност и трафика и търговията на наркотици. Бил е оценен и приносът на икономическия министър Емил Караниколов за увеличението на чуждестранните инвестиции в България.


Времето във Варна на 28 юни 2026
Груповата фаза на Мондиала приключи! Вижте всички 1/16-финали
Честваме паметта на светите безсребърници Кир и Йоан, и на свети Сергий Магистър
Почти 19 години работа за собствен дом: Къде в Европа жилищата са най-недостъпни?
Кои са най-опасните храни на крак през лятото
Ford наема отново инженери, тъй като AI не се справя с качеството
Историята се повтаря в Америка, част 4
Историята се повтаря в Америка, част 3
Историята се повтаря в Америка, част 2
Историята се повтаря в Америка, част 1
Тръмп на война с петролните гиганти
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Рецептата Dnes: Рулца от пушена сьомга с крема сирене
Заловиха голямо количество от опасния фентанил на АМ "Тракия"
Как Русия е проникнала в iPhone на дисидент с помощта на забранена израелска технология


преди 5 години потретвам... да знаем, защото дпс управлява в момента... бсп няма да спечели повеченот каквото има сега, спокойно. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години начина ми на мислене е непознат за нискочели депесрчета като теб! :)питай, ама то е муй да ти го набия, акъл е отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Не се притеснявай. Ще продължа да те питам дали си т.ъ.п. и след протестите и след изборите :-) по начинът ти на мислене ми напомняш на някое старче от блока, на което целия свят му крив ... спирам да пиша за няколко месеца, да не кажеш, че съм платен - ти имаш време да осмислиш тъпота си. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Добре, мнения има различни, аз съм за смесена система.Въпросът е, че не предлагаш (и не само ти) никаква по-добра опция след Бойко.Така ли ще я караме? Всички знаем как управлява БСП и ДПС. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години с мажоритатен избор на законодателната власт, както предлагаш нещата ще станат още по зле... но това е дълга тема. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Не даваш алтернатива. А алтернатива има само ако се промени избирателната система.Иначе ще е едно и също, въртележка на олигарси до посиняване. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години пропуснах бсп, защотот ако не виждаш сега критикувам управляващите... пък и нужно ли е да кълва на старата кука с "вие защо си биете неггрите"?аз ти говоря че тия са крадци и мутри, ти... ама ония били еди си кви... говорим за тия, не за ония отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години абе прав си... по добре е с шиши, не ни трябва промяна. добре сме си... Само после да не питате що няма хора и що всеки с акъл ьа 5ст. бяга... те бягат от добро, просто ги кефи да почнат на ново място от нуката! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Вие герберастите/ депесарите бавно затривате държавата========== Гледам, някак си си пропуснал БСП, Атака и тн. Те ли са добрите вече? С тях ли се гласите да управлявате?Или вярваш, че "чистата" партия Да, България, която няма нищо общо с Прокопиев и не изпълнява никакви цели на кръга около него, ще спечели мнозинство и ще управлява сама? Или може би заедно със Слави? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години ако бях, щеше ли да забележа как се активизира като по поръчка, *** :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар