Слави Трифонов оттегля предложението си Николай Василев да бъде премиер на България. За това лидерът на „Има такъв народ“ съобщи във Facebook.
Като причина за това Трифонов посочва общественото брожение по повод кандидатурата на икономиста, който беше министър в правителството на Симеон Сакскобурготски.
„В деня след изборите аз предложих проектокабинет, съставен само от високообразовани професионалисти и с ясни приоритети. За министър-председател предложих икономиста Николай Василев, човек с опит в политиката, в държавната администрация и в реалния бизнес. Само за три дена върху него се изля огромна помия. Оказа се, че няма никакво значение колко са образовани кандидат-министрите, колко добри специалисти са, колко ясни приоритети има пред тях. Оказа се, че това не е важно за онези медии и политици, които нарочиха Николай Василев за проводник на ДПС, твърдение, което няма нищо общо с истината“, написа лидерът на „Има такъв народ“.
Слави Трифонов е убеден, че „страната няма нужда от нестабилност и нови избори“.
„За мен не е толкова важно какви лъжи изрекоха част от партиите, които не са от статуквото. За мен е много по-важно да се „изчегърта“ моделът ГЕРБ от обществения и политически живот на страната. Защото това е основният враг на държавността и демокрацията. Аз го разбирам, за разлика от някои други, написа той в профила си във Facebook. – Затова реших да оттегля кандидатурата на един достоен човек като Николай Василев, защото никой не е по-важен от проблемите пред нас като общество.“
Лидерът на ИТН съобщи, че като партия, спечелила изминалите избори, ще предложи съвсем скоро нов министър-председател с ревизиран състав на Министерски съвет.
„И понеже вярвам, че всичко трябва да се случва публично пред вашите очи, утре (16 юли - бел. ред.) в БТА, точно в 13 часа, част от политическото ръководство на „Има такъв народ“, заедно с Николай Василев, ще дадат пресконференция, на която ще отговорят на всички въпроси на всички журналисти“, заяви Слави Трифонов в социалната мрежа.


Бленджини: Не е възможно да играеш два мача за 18 часа
Откриха труп на жена в Елените
Въздушната линейка транспортира пострадал до София
Професор от УМБАЛ „Александровска“ обявява безсрочна гладна стачка
Волейболните национали с нова победа в Лигата на нациите
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Япония с право се страхува от "черните кораби" на AI
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 2
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 1
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Стоичков след среща с Марко Рубио: Впечатлен съм от него
3 противовъзпалителни рецепти за вечеря
Пациент с множество травми е транспортиран с въздушна линейка от Смолян към "Пирогов"
СЗО: Над 1300 души са загубили живота си заради горещините в Европа
Четиринадесет души загинаха, след като хеликоптер на петролната компания "Сауди Арамко", се разби


преди 4 години Пардоне Слави,. Тошето Африканеца, беше.. Поздаваше всички журналистчета и на именце им говореше. Това е много гот. Но дали познаваш всички от улицата. А те не са далече и няма да търпят ехидната ти усмивчица и "дълбоко приземно " и интелигентно -пръскащо мозък на рептил .... говорене. Ух, чесе уморих от толкоз нарцисизъм. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години 12 часа".................. имаше и син буркан , то кой ли набеден вип у нас немаше по едно време ... :))) ... комплексар ..."Напомнянето е много на място.... защото се забравя... Вярно е че е пълен компрексар. Интересно ми е комплексар да ръководи държавата дали пък няма да е "успешен". .Още повече, че като го оп люха веднага промени наклона на панталона.Освен компрексар е и шубе и то голямо... А и ще се оправдава, точно в 13 часа. и ученичка с бяла якичка и изрязани ноктета. Леле, леле, какво чудо си повикахме. Неволята - Слави отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Република България ползва левове с неправилност, която създава щети. Ако не е злокобната парична процедура, Република България нямаше да има днешните дългове.При държавната парична грешка, всеки вариант на предложени от политическа партия Има Такъв Народ министри е в политически капан. Правителството няма полезен ход за устойчиво развитие и (дори при пълна подкрепа от народните представители) се създават нови щети. Тези щети подсигуряват политически провал.Защо политическа партия Има Такъв Народ е с реално съгласие за запазване на паричната грешка? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години дядя вова , чете ли заглавието поне ... ?! материалът не е за украйна ... :))) ... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години слави винаги се е "омазвал" с политика , винаги избирателно е критикувал и правил скечове . спрях да го гледам може би преди 15-20 години заради вулгарно ниското ниво на скечовете му . мина ми долната граница ... :))) ... и като тръгна с два джипа да движи хептем ми се свлече в мнението . даже по едно време имаше и син буркан , то кой ли набеден вип у нас немаше по едно време ... :))) ... комплексар ... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Ай камшика да е, че по удобно от прът :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Сега всеки гледа да си бие пърта от Украйна.. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Володимир Зельенъский (Владимир Заленски) беше по-як шоумен от тоя!Но шутовете в политиката са: майка плаче, грам'фон свири.... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Деградация брат :) от тиква на *** :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години той почна да гние, преди да е узрял! :)) като *** е ... Слави Мушмула! :)) отговор Сигнализирай за неуместен коментар