Кибератака над компютърните системи на "Български пощи" създаде проблеми с изплащането на пенсиите и великденските надбавки, съобщи БГНЕС.
Въпреки че сутринта от "Български пощи" увериха, че няма да има прекъсване в изплащането на парите, десетки пенсионери в Пловдив и Русе не са успели да вземат пенсиите и надбавките си.
По данни на БГНЕС в много от пощенските клонове, получаването на пари днес е било невъзможно.
Все пак в някои от по-малки клонове в Пловдив е създадена временна организация и е започнало изплащането по списък на пенсии и добавки, но само на едно гише. Хората, които са чакали за плащане на сметки, са били връщани.
От "Български пощи" са отказали да коментират въпроса.
От Министерството на електронното управление посочват, че знаят за проблема и работят за изясняването му.
В социалните мрежи ресорният вицепремиер Калина Константинова обясни, че изплащането на великденските добавки за всички е гарантирано. По думите ѝ се работи за отстраняването на всички технически неизправности в най-кратки срокове.
Според Константинова обаче, през последните 10 години киберсигурността на "Български пощи" е била системно неглижирана.


Близо 900 000 са младежите в България, една трета от тях работят
За младите колата е като Netflix: плащаш, ползваш и като ти писне, я сменяш
Как се организират агресивните групи за саморазправа у нас
Родители и ученици със спешен апел до Коцев: 400 семейства търпят резултатите от проблемите с училището
За утре е обявен жълт код за силен вятър във Варна
AI инфраструктурата създава нови печеливши сред индустриалните компании
Иран и САЩ изостриха тона относно преговорите за Ормузкия проток
Фракциите в Иран се карат за целите на войната в отсъствието на Хаменей
Пакистан твърди, че споразумението между САЩ и Иран е близо
Оставка на директор задълбочава кризата в най-големия индийски конгломерат
Cybertruck стана количка с дистанционно в безумен проект
Проблем блокира шофьори и пътници в хибриди на Lexus и Toyota
Jaguar показа интериора на електрическия Type 01
Nissan създаде оръжие срещу аквапланинга
BMW вече рециклира над 50% от старите автомобили
Ядрената зависимост от Русия: Западът трябва да се подготви за проблеми с "Росатом"
Париж затяга правилата за е-тротинетки: глоба от 135 евро без каска
Германски генерал: Русия вече изпитва НАТО за бъдещ конфликт
Meal Prep: Най-ефективният подход за здравословно меню
Как да прекратим токсичната връзка