Нови избори и служебен кабинет са най-лошият вариант за България, заяви пред БНТ вицепремиерът и министър на икономиката и индустрията в оставка Корнелия Нинова.
Според нея, ако това Народно събрание не успее да излъчи нов кабинет след одобрения вот на недоверие към настоящото правителството, отиването на предсрочни избори ще доведе до липсата на действащ парламент, който да подготви и гласува бюджета за следващата година. Чакат ни тежка есен и зима, смята тя.
„Правителството беше свалено за пари, за власт, за постове и за икономически интереси“, посочи още вицепремиерът в оставка. По думите ѝ кабинетът се е справил добре с мерките, предприети към най-уязвимите групи хора в условия на криза.
По темата за военния конфликт в Украйна Корнелия Нинова отново увери, че България не изнася оръжие за там. „България не е изнесла и един патрон за Украйна“, каза още тя и посочи, че България изнася оръжия и боеприпаси за други държави, но не може да контролира какво те правят с тях.
Нинова посочи още, че темата за европейската интеграция на Република Северна Македония е била използвана у нас за вътрешнополитически цели, най-вече от „Има такъв народ“ и ГЕРБ-СДС, както и че френското председателство е имало едновременно добри, но и неприемливи предложения.
„Продължаваме Промяната" да не вярват на мимикрията на Бойко Борисов“, каза още Корнелия Нинова по темата.
В четвъртък Нинова заяви, че темата за Северна Македония е абсолютно изкуствено повдигната и преекспонирана. Според нея това е "измислена димка", направена с цел да се отклони вниманието.
"Истинската причина са пари и интереси. Статуквото се обедини, за да спре продължаването на промяната. Аз мислех, че ще изкараме по-дълго време, защото имахме добро правителствено споразумение, но двама от партньорите не се разбраха", коментира Нинова.


Читалище "Васил Левски 1945 г." ще зарадва варненци с безплатен коледен спектакъл
Какво време ни очаква за студентския празник?
Може ли изкуственият интелект да намали броя на върнатите покупки от е-магазини?
Бездомници превзеха подлезите във Варна (СНИМКИ)
Момиче се влюби в мъж, той я продаде за проститутка
Джей Ло се завръща в бившия СССР, след като Путин прогони звездите от Москва
Не можем да очакваме автоматични позитивни ефекти от еврозоната без усилия
Настоящият модел на поддържане на дефицити и дългове е към своя край
Нобелов лауреат за мир: Иран използва екзекуциите като „инструмент за репресии“
Фирми от САЩ разграбват редкоземните елементи, нужни на Европа за превъоръжаване
Ландо Норис е новият шампион във Формула 1
Кризата във VW зачеркна два основни модела
Десетте ветерана на европейските пазари
Кои китайски марки ще изчезнат от Eвропа?
Kia показа дизайна на бъдещето си
Зеленски призова съюзниците да увеличат подкрепата си за Украйна
МОСВ предприе спешен мониторинг на морските води заради танкера "Кайрос"
Мъж е загинал след челен сблъсък между две коли на пътя Габрово - Севлиево
Доставиха храна на борда на "Кайрос"
Синът на Арнолд Шварценегер, Кристофър, е копие на полубрат си Джоузеф Баена