Европейският съюз ще представи план за достъп на Гърция до милиарди евро от структурните фондове като част от усилията за подпомагане на увеличаването на инвестициите в бедстващата икономика, твърди германският вестник Handelsblatt.
Според изданието по-късно днес европейският комисар за регионалната политика Йоханес Хан ще представи предложения за временно намаляване до 5% на дела на съфинансирането, което се изисква от Гърция при участието в проекти с достъп до фондовете.
На извънредна среща на високо равнище на лидерите от еврозоната през юли бе постигнато споразумение за разширяване на достъпа на Гърция до фондовете.
„Подкрепяме всички усилия за разширяване на техните способности за получаване на средства от фондовете на ЕС в опит да се стимулират растежа и заетостта, включително чрез временно увеличаване на размера на съфинансиране“, се посочваше тогава в официалното изявление на лидерите от еврозоната.


Един човек загина, 144 пожара са потушени през изминалото денонощие
Навършват се 13 г. от кончината на митрополит Кирил
Без ток във Варна на 9 юли 2026
Ситуацията в Персийския залив: Иран и САЩ продължиха да си нанасят удари и тази нощ
Времето във Варна на 9 юли 2026
Гимбъл: В САЩ сме много добри в асимилацията на мигранти
Гимбъл очаква имиграцията да се върне на основното ниво до 2029
Сипихималани от Temasek за геополитическия риск
Зад мащабните съкращения в Xbox стои провалена стратегия за стрийминг
Как един мъж, носещ кошче за боклук, може да разкрие слабостта на Фараж
Stellantis възражда легендарна марка, за да не я загуби
Бутоните се завръщат: Китай променя правилата, а Audi - интериора
Rolls-Royce показа седан за тези, които не търсят само скъпа кола
Производителите откриха тайно оръжие за улавяне на сетивата
Дилъри подготвят „анти-китайски“ план
Русия за решенията на НАТО за Украйна: Може да доведат до катастрофа за целия свят
Последната обесена жена във Великобритания беше помилвана посмъртно
Рекордни жеги: В Барселона измериха температура от 40,5°