Стачка на наземния персонал, членуващ в синдикалния съюз Verdi, анулира почти всички полети на германската авиокомпания Lufthansa в Европа. Мярката ще засегне и полетите от и за България, изпълнявани от Lufthansa, включително и тези на партньорски авиокомпании.
Изпълнени ще бъдат само около 20 от общо 1 650 планирани полета. От общо 50 планирани полета от летището във Франкфурт само шест ще бъдат изпълнени, става ясно от официалното съобщение на компанията. Стачката няма да засегне полетите по дългите дестинации.
Очакванията са полетите на компанията от и за Берлин да бъдат възстановени в 14:30 часа местно време (15:30 часа българско). За останалите градове стачката ще бъде 24 часова.
От български офис на германската компания уточниха за Investor.bg, че закупилите билети за полет между София и Франкфурт или Мюнхен ще могат да бъдат премаршрутизирани. Пасажерите ще се поемат от партньорски компании и ще бъдат насочвани към дестинацията, до която трябва да летят.
Друга опция е да се смени датата на билета, уточняват още от компанията. За пасажерите, които откажат пътуването си, парите, заплатени за билета, ще бъдат върнати.
По вътрешните линии в Германия пасажерите ще бъдат превозени с влакове, като за целта електронните билети за самолет ще трябва да бъдат заменени с ваучери за Deutsche Bahn, което може да стане на сайта на авиокомпанията.
33 хил. служители на Lufthansa стачукуват предупредилно с искане за увеличаване на заплатите с 5% и гаранции срещу уволнение при предстоящото преструктуриране на компанията.


Русия сваля стандарта на горивото в кризата
Закопчаха петима мъже с дрога във Варна
РЗИ : Възрастните, децата и хронично болните са най-застрашени в жегата
Йотова стана "Доктор хонорис кауза" на церемония в БАН
Радост за пенсионерите: НОИ изплаща актуализираните пенсии на 7 юли
Великобритания разширява военните способности с дронове, AI
Торстен Слок очаква ЕЦБ да вдигне лихвата през септември
България е плаха пред европейските институции, бизнесът не знае как работят
Руиз-Хернандес: Панамският канал е успешен бизнес модел, част 2
Руиз-Хернандес: Панамският канал е успешен бизнес модел, част 1
21 ключови факта за новото BMW X5
Швед направи 16-цилиндров двигател от четири мотора Volvo
Как се раждат безшумните гуми
Защо изчезнаха красивите емблеми от предния капак
Новият робот на BMW се оказа стряскащо хуманоиден
Сигнал за отвличане: Изтребител МиГ-29 екскортира пътнически самолет до летище Бургас
Как да носим правилно бялата риза
Задържаха румънец, призовавал към убийства, палежи и екстремистко насилие
Най-кошмарният супергерой? Хлебарка с водолазен костюм