Председателят на Европейската комисия Жозе Мануел Барозу прикани Великобритания да работи с партньорите от Европейския съюз. Призивът му е свързан с нарастващите антиимигрантски настроения на Острова.
Правилно е страните да не се отдалечават една от друга, а да работят заедно за подобряването на ситуацията с имигрантите с общността, подчерта Барозу. Той отхвърли всякакви опити за промяна на правилата за свободно движение на хора в ЕС.
Според Барозу вътрешният пазар се нуждае от свободи и не може да има единен пазар без европейските граждани да се движат свободно.
От своя страна премиерът на Великобритания Дейвид Камерън обеща да опита да предоговори връзките на страната с блока, ако бъде преизбран през 2015 г. Той заяви, че ще даде възможност на британците сами да определят дали искат да останат в ЕС като организира референдум в края на 2017 г., припомня Ройтерс.
Камерън заяви, че иска да попречи на гражданите на новите страни-членки на ЕС да източват социалната система на Острова.
Според последните проучвания на общественото мнение антиевропейската Партия за независимост на Великобритания ще се представи добре на изборите за Европейски парламент, които ще се проведат през май тази година.
Повече по темата вижте във видеото на Bulgaria On Air!


Условията за туризъм в планините са добри
Един варненски район остава без вода днес
Франция регистрира около 1000 допълнителни смъртни случая от жегите
Морска гара-Варна става на 58 години
11-годишно момче бе спасено три дни след земетресенията във Венецуела
Европейските оръжейни компании са пред нов фронт от проблеми
AI супербалонът е готов да се спука, предупреждават хедж фондове в Китай
Стармър напуска „Даунинг стрийт“ без ясна политическа идентичност
Ford наема отново инженери, тъй като AI не се справя с качеството
Историята се повтаря в Америка, част 4
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
Toyota Classic - най-рядката кола на марката с дизайн от 30-те
Тръмп на война с петролните гиганти
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Фризьори съветват как да запазим цвета на косата си след боядисване
С 13 евро е по-скъпо пътуването ни до морето с автомобил
Никола Минчев: Радев говори едно в България и друго в Брюксел
Само Путин е над него: Кой е "пазителят на тайните" на Кремъл и как западните служби го разкриха?