Два взрива е имало в зоната за заминаващи на летище "Завентем" в Брюксел към 9 часа българско време, предават белгийски медии. Взривовете са станали на Терминал А, а целият аеропорт се евакуира, пише белгийският вестник Derniere Heure.
При експлозиите са загинали 14 души, а над 30 души са ранени, съобщи телевизия RTL.
Данните за жертвите се разминават, като по информация от белгийската държавна агенция има 1 загинал и няколко ранени. В момента на взривовете на мястото е имало 2 хил. души, предаде Sky News.
Белгийското правителство потвърди, че има пострадали, но засега не е уточнен броят им, съобщи BBC.
Снимки в социалните мрежи показват издигащ се дим от сградите на терминала. Засега причините за експлозиите са неизвестни.
Ройтерс съобщава, че малко преди взривовете са се чули изстрели и викове на арабски.
В 9,23 часа в сила влезе планът за извънредни ситуации на региона Брюксел-столица, обяви пред RTL местният министър-председател Руди Верворд.
Взривовете идват четири дни след залавянето на Салах Абдеслам в Брюксел, който е главният заподозрян за атаките Париж през ноември.
Следете събитията в ефира на телевизия Bulgaria ON AIR онлайн тук
Plusieurs explosions à l'aéroport de Zaventem https://t.co/3H5v43T0ZC pic.twitter.com/r75dZPkFJh
— RTL info (@rtlinfo) March 22, 2016
#BREAKING: Two loud explosions at #Zaventem airport in #Brussels pic.twitter.com/JFw9RGLjnh
— Anna Ahronheim (@AAhronheim) March 22, 2016
UPDATE: Picture of inside the departure terminal (credit @wordmarkey) pic.twitter.com/EJcZG1PEU1
— News_Executive (@News_Executive) March 22, 2016


Хороскоп за 29 юни 2026
Дете пострада в катастрофа
Три коли се блъснаха на Аспаруховия мост във Варна
Бленджини: Не е възможно да играеш два мача за 18 часа
Откриха труп на жена в Елените
Инвестициите в здравеопазване увеличават икономическата мощ на страните
Квантовите компютри вече са тук. Но какво всъщност представляват?
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Япония с право се страхува от "черните кораби" на AI
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Гълъб Донев: Спряна е обществена поръчка за 490 млн. евро за мантинели
Николов: В район „Приморски” установихме нещо доста по-притеснително
Корман Исмаилов: ДПС е приключило
Челен удар край Луковит:14-годишно дете пострада тежко
Украйна не е единствената бойна организация, която оформя автономна война


преди 10 години fg отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Пореден провал на Магарини и компания .... и цялата външна политика (POLICY !!) на ЕС !! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Със сигурност не е бежанец.. А араби живеещи от години, ако не и родени в Белгия. 90%от обслужващия персонал на летището - говоря за чистачи, служители в магазини, работници обслужваци багажа...и т.н са араби или чернокожи. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години баце стига се джанкахте с този ами каи що там на US Airlines гърмят тея ?!? Тва кви са може би бежанци ?!? Са тва ше е най-евтината *** пропаганда ако напишат, че са бежанците само незнам от коя държава ше го изфабрикуват тряя да им намерят паспортите както праат обикновено, щото аз терорист без паспорт не съм видел от новите са всички с документи и винетки :))) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години АБЕ ТАПИР РЯЗА.Н 10000000 пъти ти казах, че ш/ибания е-майл, който ми даваш не работи и paypal-a ми не може да изпрати там пари!!!!! още 10000000 пъти ти казах да дадеш друг!!!! ***! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години @16 Гишетата на US Airlines са точно срещу входа на летичето .. този, който се вижда на снимка номер 2 в статията.. Малко по в дясно от този вход, който се вижда почти срещу гишетата на US Airlines има и кафене на Старбъкс.. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години А иначе - десетки пъти съм бил на това летище.. не ми побира акъла как са отървали такава атака... --------------------------------------------------------------------------------------------------------------баце верно си ми мноо симпатичен ама свали розовите очила и ше ти го побере акъла как са я отървали, ако аз и ти занесем бомби да гърмим там ше ни хванат още преди да сме хванали таксито за летището, да но тези твойте приятели всичко са организирали отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Така ще е докато западът се опитва да види сметката на Русия,арабите ще видят сметката на демократичният запад. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Тц, не викам това. Викам че свободията и безконтролното обикаляне на света както е в момента, води до подобни неща.----чета буква по буква .... абе баш това си викаш :):) а кои могат да обикалят, само по свободните и нашите хора ли ? .... то не че казваш нещо ново де и преди човечеството е правило крачки назад :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години ето тука казват в близост до тези и тези линииhttp://orf.at/stories/2330660/Nach Angaben des TV-Senders Sky News ereigneten sich die Explosionen in der Abflughalle in der Nаеhe der Schalter der US-Fluglinie American Airlines. отговор Сигнализирай за неуместен коментар