Германският външен министър Франк-Валтер Щайнмайер предупреди днес за опасността от завръщане на национализма в Европа в момент, когато политическото единство между страните от Европейския съюз е поставено на изпитание от различни предизвикателства, предадоха ДПА и БТА.
Според Щайнмайер сега заплаха за ЕС представлява "политиката на страх, изолация и отказ за общи европейски решения".
"Дълго време изглеждаше, че европейският проект не е в опасност. В резултат на финансовата и миграционната криза Европа навлиза в състояние на объркване", каза той в интервю за германския ежедневник Neue Osnabrücker Zeitung.
Щайнмайер предупреди за опасността от съперничество между независими държави, разпалвано от десни популисти, които настояват за край на ЕС. По думите му това показва "опасна историческа амнезия".


Волейболните национали с нова победа в Лигата на нациите
Варненката Ива Стоянова спечели Европейския фестивал на шпага в Италия
Самолет се разби във Франция, 11 души загинаха
Хванаха за ден 39-ма шофьори с алкохол или наркотици
Мъж скочи от тераса и почина на място
Япония с право се страхува от "черните кораби" на AI
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 2
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 1
Манчестър на Анди Бърнам е градоустройствен урок за Лондон
Изкуственият интелект може да оскъпи живота ти, без да разбереш защо
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
Автомобил се преобърна в река Смядовска, неправоспособен шофьор на 18 години загина
Цяла България светна в жълто за опасно време
"Прогресивна България" настоява за одит на пенсионните разходи
Ралица Асенова с "факти и неудобни истини" за казуса "Петрохан"
Синдикатите не харесват бюджета, КНСБ готви протест
преди 10 години Германците са много неприятен народ! :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Като чета коментарите , американците са близо до целта си! Не са отишли напусто планините долари платени на мигрантите. Нямате си на идея какво искате. Дори не вземате предвид, че сме представители на СЛАБА, почти разтурена държава. Ако нацизма се върне в Германия /главната цел на САЩ/ и на нас лошо ни се пише. Ако си мислите че германците различават *** от българи жестоко се лъжете! :)))) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години НА ТАЗ СТАТИЕС СЕ СМЕХ С ГЛАС И К8АТ МАЛКО ДЕТЕ! ЗАЩО?Се ено да Ви посрещне лекуващиа лекар на майка Ви. Тя развила шизофрениа и е у психиатриа. та, лекарчето Ви среща с думите: Страхувам се, че в резултат на приемането на назначените и лекарства, майка Ви, може и да ОЗДРАВЕЕ! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години ако твоята оценка ми е критерии значи съм паднал по надолу от теб ... еми не е, удари ми още 3 с другите ти акаунти и си легай щастлив :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Хаха ...Кухао , измисли нещо ново ...дотука два бързи минуса на тебе и на лудия ! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години глупавия, по-тихо ! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Лудия , тихо ! Щото тебе първи ше те опраскат въглените като си излезеш от дупката. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години ТИХО НЕКАДЪРНИК, ТИ ДА НЕ СИ ВИСША РАСА, НЕЩО, С ТОЗИ СИ НАЧИН НА МИСЛЕНЕ СИ ПО ЗЛЕ ОТ ***... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Меркел и компанийка за да угодят на задокеанските си господари пуснаха в Европа всички достигнали бреговете и африканци и азиатци...Сега "политиката на страх, изолация и отказ за общи европейски решения"е отговорът на европейците дето няма къде да избягат от калния порой идващ от Афроазия. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Ама освен лицемерие останало ли е нещо в главите ви? Можете ли някога да кажете, каквото мислите или не е прилично в 21-ви век? Или ви забраняват господарите? Как пък се разви този национализъм ей тъй на, от скука на някои хора? И няма нищо общо с Меркел и цялата безгласна клика в окупираната държава... отговор Сигнализирай за неуместен коментар