Финландия – определена за най-доброто място да бъдеш майка, регистрира най-малкия брой новородени през последните 150 години, съобщава Bloomberg.
Раждаемостта се понижава стабилно от началото на десетилетието, а вероятността тенденцията да се обърне е малка. Според експерти статистиката е плашеща.
Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.


Утре е обявен код за опасно горещо време в цяла България
Утре и на 4 юли предстои придвижване на военна техника по републиканските пътища
От 1 автуст допълнителни лаборатории ще изследват пробите на шофьорите за наркотици
18-годишен шофьор загина в катастрофа
Германия отчете най-топлата си нощ
Изкуственият интелект може да оскъпи живота ти, без да разбереш защо
Европа има 6 млрд. причини за нов налог върху купувачите в интернет
Без дипломация, моля, ние сме американци
Европейските оръжейни компании са пред нов фронт от проблеми
AI супербалонът е готов да се спука, предупреждават хедж фондове в Китай
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
Toyota Classic - най-рядката кола на марката с дизайн от 30-те
Месечна прогноза: Очаква ни парещ юли, температурите стигат 40°С
14-годишно дете колабира на връх "Ботев"
Религията се връща в училища в САЩ, но много са против
Петкова: Посоката, в която управляващите тласкат страната, е един омагьосан кръг
В кадър: "Славия" изпрати в последния им път двете деца, загинали на "Тракия"


преди 8 години Ами и аз имам дъщеря и имах тумор в гръбначния мозък. Казвам ти го за да разбереш, че знам през какво си минал. Коментара ми беше проворикаран от теб и исках да кажа, че можем без инвестиции, но не можем без деца. Незнам как само ти не го разбра.Цитат:Там където раждаемостта е висока, цари бедност и мизерия. Просто парите се разходват за отглеждане на деца, а не за инвестиции.---Което не знам дали само намен ми прозвуча като - правете по-малко деца (или никак) за да имате пари за инвестиции. Еми не съм съгласен и мисля, че съм прав като гледам демогравското състояние на "развития" свят, който може все още да е развит, но деградира с огромна скорост. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Вие сте по.бъркани. Няма нормален човек който да сравнява деца с инвестиции. Винаги съм твърдял че бедните страни са такива, защото парите просто се разходват за тяхното отглеждане и не може да се осъществи концентрация на капитала. Специално na deant ще съобщя че имам дъщеря. Тя прави инвестиции в Австралия, минимална печалба над 10% годишно. Още по специално ще ти съобщя че исках да осиновя дете, но се разболях. Тумор в гръбначния и главния мозък. Парализирах се. Оперираха ме, но остана част от тумора. И пред мен изникна дилемата, ами ако порасне отново? Не посмях, за което сега съжалявам. Така че имам двете, дете и инвестиции. Не ти пиша тези неща за да те просълзя. Мен не си в състояние да ме засегнеш, но вероятно има хора който много биха се огорчили ако нямат щастието да имат деца. Помисли малко, ако не си тапир! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Дрането с данъци е ясно! Хич пък да няма хич инфлация? Официалната стъкмистика ли така твърди? То и тук уж няма инфлация, ама на практика има доста голяма! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Импе, ок, за "специфичните", ама и да си дръпнем повечко русички финландки и да си ги *** с кеф, а? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Прекрасния живот води до разврат без мисъл за бъдещето, което по (фалшива) презумция е прекрасен. Оттатък океана, всичко се е отдало на консуматорство. Мислят само как да живуркат, а децата са им пречка, като оня Стоенчо долу. Това е думи на хора от там. Може би големия план е по-този начин да контролират раждаемостта. Ако е така ние сме истински овце. Взеки си има глава. Ако е празна си просто поредната стоенчо-овца. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Ако имаше деца, щеше да знаеш, че-по ценна инвестиция от тях няма. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Тези които ползват социалното не искат да умират а тези които трябва да платят за него не искат да се раждат. Съвършенно ясно е защо майките не раждат деца въпреки морковите с които ги примамват и финландските майки са отговорни същества и с нормално мислене. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Ти къде видя инфлация във Финландия ? Дерат им кожите като на роби с данъци, никоя майка не иска да роди роб - сициалното излиза през носа на тези които го плащат. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Там където раждаемостта е висока, цари бедност и мизерия. Просто парите се разходват за отглеждане на деца, а не за инвестиции. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Ако и твоите родители са разсъждавали така, теб нямаше да те има. А сега си представи колко много си им вгорчил живота ако са прочели това мъдро прозрение на своя "малък ***"... отговор Сигнализирай за неуместен коментар