Поредният ден на стачни действия във френската авиокомпания Air France, чийто персонал иска увеличение на заплатите, доведе до отмяна на 30 процента от полетите ѝ, предадоха световните агенции, цитирани от БТА.
Програмата за изпълнение на полетите беше както бе предвидено, с 25 процента анулирани полети на дълги разстояния, 35 процента анулирани полети на средни разстояния, потеглящи или пристигащи на летище Роаси в Париж, и с 30 процента анулирани полети на кратко разстояние на летище Орли в Париж и в регионите, каза говорител на авиокомпанията пред AFP.
От началото на конфликта това е най-голям дял на анулираните полети. Това е пета стачка в Air France.
Конфликтът в компанията започна през февруари. Стачката е по призив на 11 синдиката, представляващи различните професии в превозвача.
Ръководството на компанията смята, че стачкуващите пилоти са 34 процента, стачкуващият кабинен персонал е 26,2 процента, а стачкуващият наземен персонал е 18,7 процента.
Синдикатите в Air France искат увеличение на заплатите с 6 процента за всички, в момент, в който резултатите на компанията се подобряват.
Предстоят още шест стачни дни, сред които два идната седмица - във вторник и сряда.
Другите четири, както съобщи пресслужбата на българското външно министерство, позоваваща се на информация на българското посолство в Париж, са на 17, 18, 23 и 24 април.


Марсилската треска е характерна за Черноморието и Южна България
Варна става столица на акустичния рок
40-годишен баща на две деца загина в катастрофа край Баня
През летния туристически сезон служители на Жандармерията - с наряди на летището във Варна
Флора „Варна“ 2026 превръща центъра на града в цветна градина
Новините в развитие
Китай доминира в офшорните вятърни турбини
Amazon внедрява Alexa и AI в лентата за търсене при пазаруване
Политическата криза във Великобритания тревожи купувачите на облигации
Си към Тръмп: Имаме повече общи интереси, отколкото различия
Революция в прегледите - ЕС взима мерки срещу старите автомобили
Chery се връща към това, от което VW се отказа
Всяка десета кола e манипулирана – внимавайте с тези модели
Вижте кой ще внася автомобилите на Ebro в България
Китайци искат да правят електромобили с Maserati
Промяната: Пеевски вече влиза в Народното събрание като редовен гражданин ВИДЕО
СОС прие: Общината придобива скулптурните фигури от Паметника на Съветската армия
Синьо-зелен диамант беше продаден за над 17 млн. долара на търг
Кризата е направила институциите слаби, очакванията към Радев са големи
Мел Гибсън пак с младо гадже - 44-годишна моделка