11,1% от възрастните мигранти (25-54 г.), които са се родили в страна членка на Европейския съюз (ЕС) и са се преместили в друга държава от Евросъюза, са участвали през 2017 г. в обучения в новото място на пребиваване. Това ниво е по-ниско в сравнение с образованието или обученията, в които участва местното население (12,4%), съобщи Евростат.
Най-често учат мигрантите, родени извън ЕС (13%).
Ако се разгледат отделните страни членки, Швеция, Финландия и Дания съобщават за най-висок дял на учещите възрастни, независимо от страната на произход. През 2017 почти една трета от възрастните са участнали в образователни курсове и обучения в тези страни.
Според наличните данни повечето страни в Евросъюза отчитат най-висок дял на включените в обучение за местното население.
От друга страна, три страни съобщават, че родените в друга държава членка водят по участие в обучения за възрастни.
Това са Естония (24% от мигрантите, родени в ЕС, участват в курсове за възрастни) Чехия (13%) и Белгия (11,1%).
Обратното се случва в пет страни членки, където най-много учат мигрантите, дошли от трета страна – Финландия (32,2%), Великобритания (18,2%), Ирландия (17,1%), Потугалия (13,4%) и Германия (11,8%).
За България, Литва, Румъния и Словакия са налични само данни за обучението на местното население, но не и за обучението на чуждестранните граждани. Непълни са данните за Хърватия, Латвия, Полша и Унгария.
1Migrant
Източник: Евростат


Рубио: България беше сред полезните за САЩ съюзници в НАТО по време на войната с Иран
Срещата с Тръмп даде на Си Дзинпин нещо, за което отдавна копнееше
Министър Ивкова: Онкологичният скрининг, като метод за вторична профилактика, е сред приоритетите ми
Ще поскъпнат ли самолетните билети в Европа заради кризата в Иран?
ЕС активно ще следи разпространението на хантавируса
Квантови сензори в Космоса ще са следващата революция в прогнозата за времето
В. Панев: Инфлацията може да се овладее с намаляване на паричното предлагане
Корейският фондов пазар е в плен на спекулативна мания
Лагард: Намираме се в повратен момент за реформирането на ЕС
Завръщането на Тръмп води до отлив на $3 млрд. китайски инвестиции във ВЕИ
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Нов украински прехващач може да подсили отбраната на Европа
DARA и "Бангаранга" са на финал на Евровизия
Денисиньо е новият шампион на Hell’s Kitchen, грабна 50 000 евро
Еврото, цените и властта: Накъде върви държавната намеса?
Сериалът "Тед Ласо" променил живота на Хада Уодингам