Британският държавен министър за университетите и науката Сам Джийма подаде оставка от поста си в кабинета на премиера Тереза Мей заради несъгласие с плана ѝ за Brexit, съобщава Bloomberg TV Bulgaria.
В публикация във Facebook Джийма изтъкна, че предстои британските интереси многократно и трайно да бъдат засегнати от Европейския съюз (ЕС).
Джийма е десетият министър от кабинета на Мей, който подава оставка откакто тя изложи първоначалните си предложения за начинът, по който да протече раздялата между Кралството и ЕС в т. нар. план "Чекърс" през юли тази година.
По-рано миналия месец след почти 2 години преговори Мей успя да постигне споразумение с лидерите на ЕС. То обаче беше посрещнато скептично във Великобритания, тъй като всъщност отношенията между Кралството и блока ще останат почти непроменени след обявената за раздялата им дата през март следващата година, а всички въпроси ще трябва да бъдат решени по време на преходния период.
Възможностите Великобритания да остане част от митническия съюз на ЕС, както и транзитният период да бъде удължен с неопределено време, бяха посрещнати с неодобрение от привържениците на "твърдия" Brexit.
Към момента британският премиер се опитва да събере подкрепата на парламента в страната, който на обявената дата през този месец да ратифицира постигнатата сделка с Брюксел.


Второ издание на инициативата "(НЕ) Сам вкъщи" подготвят в Общинския приют за кучета
Осъдиха 56-годишен варненец за държане на голямо количество алкохол без акцизен бандерол
Хванаха за ден 35-ма шофьори с алкохол или наркотици
От Българския лекарски съюз скочиха срещу Бюджет 2026
Обезщетението за отглеждане на дете до 2 години се повишава на 460 евро
България очаква 2 млн. туристи през зимата, над 50% ще са от Европа
Yardeni за обрата от Великолепната седморка към останалите технологии, част 2
Yardeni за обрата от Великолепната седморка към останалите технологии, част 1
Й. Чуклев: Балон ще се спука при хуманоидните роботи, не при AI
Цената на кафето Робуста рекордно ниска за последните два месеца
Първото BMW M се продава
Опасно ли е поставянето на калъфи върху седалки с подгрев
Volkswagen вкарва три модела в сервизите заради проблеми с безопасността
Hyundai възражда един от най-забавните си модели
Къде е най-вероятно да ви излъже таксиметров шофьор
Зеленски от Лондон: Ако Русия отново започне войната, какво ще направят нашите партньори
Yettel обнови инсталацията "Огледай се" с аудио разказ и послания срещу дезинформацията
Потребителската кошница поскъпва: С 1 лев за седмица, вече достига 100 лв.
КЗП ще проверява поскъпването на годишните технически прегледи при колите
България получава отстъпки при разселването на мигранти от 2026 г.
преди 7 години 9.12.2015 - Христо Иванов си подаде оставкатата, като министър на правосъдието в знак на недоволствто с полтиката на "Борисов 2" и по точно неспазване на ангажимент за съдебна реформа.Сега Борисов пак е на власт, а Христо Иванов и всичките му съподвижници са подсъдими. Не знам дали е дошла демокрацията! :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години 9.12.2015 - Христо Иванов си подаде оставкатата, като министър на правосъдието в знак на недоволствто с полтиката на "Борисов 2" и по точно неспазване на ангажимент за съдебна реформа.Сега Борисов пак е на власт, а Христо Иванов и всичките му съподвижници са подсъдими. Не знам дали е дошла демокрацията! :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години Когато някой министър в България подаде оставка защото не е съгласен с политиката на Бойко Борисов ще разбера че е дошла демокрацията.Дотогава всичко е ала бала. отговор Сигнализирай за неуместен коментар