Глобалната мрежа Endeavor, която подкрепя 1793 предприемачи, ръководещи 1124 компании в 33 страни, избра в редиците си Александър Димитров и Бранислав Николич, основатели на компанията Novalogy, по-известна с продукта си – терапевтичните очила AYO.
Двамата преодоляха всички етапи в селекционния процес на организацията и получиха единодушно одобрение на нейния 84-ти международен селекционен панел (ISP), който се проведе на 11-13 декември в Стеленбош, известен винопроизводителен район в Южна Африка (ЮАР), информира българският офис на Endeavor.
Александър Димитров и Бранислав Николич са основатели на Novalogy, която произвежда терапевтичните очила AYO, от които от 2015 г. до края на 2018 г. са продадени повече от 10 хиляди броя в над сто страни.
“Излъчването на Александър Димитров и Бранислав Николич е част от стратегията ни за разширяване на присъствието на Endeavor и в съседни на България страни с цел насърчаване на регионалното сътрудничество между предприемачите в Югоизточна Европа. Ще се стремим да привличаме и подкрепяме директно талантливи предприемачи от региона. По този начин ще подпомагаме и развитието на предприемаческите екосистеми в тези страни, като пренасяме опита на България в тази област”, коментира Момчил Василев, изпълнителен директор на българския офис на Endeavor.
Александър Димитров, един от двамата основатели на Novalogy, каза, че по време на международния селекционен панел в ЮАР, са разказали за бизнеса си пред пред десетки успешни бизнес лидери и предприемачи.
“От тях научихме много и получихме безценни съвети и насоки”, посочи той.
Предприемачите в глобалната мрежа на Endeavor, излъчени от българския офис на организацията, вече са 23, а българските компании – 14.


Ето какво ще е времето утре
Барселона и Реал Мадрид ще играят на по-малко от 500 км от Варна
„Музиката на Санремо“ идва във Варна на 21 август
Костадин Костадинов е рекордьор по изминати километри със служебен автомобил на НС
България остава в елита след победа над Чехия на Евро 2026 по водна топка във Варна
Meta премахна 750 000 профила на лица под 16 години в Австралия
Южна Корея отказва балистични ракети на Украйна главно заради конституцията си
Инжектирай с повишено внимание
АЕЦ на морето и още ПАВЕЦ: Как България да спаси енергетиката в климатична криза
Какво ще се случи с българският капиталов пазар с въвеждането на еврото
Mercedes-Maybach S680, направен за ЛеБрон Джеймс, се продава
Изпреварил времето си: Пророческото семейно комби на Ford
Защо шофьори на BMW не дават мигач
Роботите на Hyundai правят чудеса при паркиране
Защо производителите крият дръжките на задните врати
Всеки може да бъде ударен: Руски дронове превърнаха Херсон в "човешко сафари"
Спипаха 18 нелегални мигранти на "Видин – Калафат"
Хиляди младежи в България членуват в радикални крайнодесни организации
Голям пожар гори на Халкидики, евакуираха селището Сивири