Платежни събития във фармацевтичния бизнес дадоха силен тласък на Merck през второто тримесечие. Коригираната оперативна печалба (Ebitda) се увеличава с почти 24 процента до 1,1 милиарда евро, както обяви в четвъртък базираната в Дармщат компания за фармацевтични продукти и специализирани химикали.
Merck се е възползвала от високите плащания от партньорствата си с Pfizer и GlaxoSmithKline, както и от неотдавнашната продажба на правата върху една активна съставка на американската биотехнологична компания BioMarin. Групата реализира приходи от 4 млрд. евро - увеличение със седем процента. Merck също така се възползва от силния си бизнес Life-Science, предлагащ продукти за развойна дейност в лекарствения бизнес.
Групата също така се е възползвала от положителния валутен ефект, тъй като щатският долар и няколко валути на нововъзникващите пазари са се представили по-изгодно през годината, отколкото първоначално са очаквали от Merck.
За цялата година изпълнителният директор Щефан Ошман продължава да очаква увеличение на коригираната оперативна печалба в диапазона между 10 до 13 процента и органично увеличение на продажбите в диапазона между 3 – 5 процента.


Рубио: България беше сред полезните за САЩ съюзници в НАТО по време на войната с Иран
Срещата с Тръмп даде на Си Дзинпин нещо, за което отдавна копнееше
Министър Ивкова: Онкологичният скрининг, като метод за вторична профилактика, е сред приоритетите ми
Ще поскъпнат ли самолетните билети в Европа заради кризата в Иран?
ЕС активно ще следи разпространението на хантавируса
Квантови сензори в Космоса ще са следващата революция в прогнозата за времето
В. Панев: Инфлацията може да се овладее с намаляване на паричното предлагане
Корейският фондов пазар е в плен на спекулативна мания
Лагард: Намираме се в повратен момент за реформирането на ЕС
Завръщането на Тръмп води до отлив на $3 млрд. китайски инвестиции във ВЕИ
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Нов украински прехващач може да подсили отбраната на Европа
DARA и "Бангаранга" са на финал на Евровизия
Денисиньо е новият шампион на Hell’s Kitchen, грабна 50 000 евро
Еврото, цените и властта: Накъде върви държавната намеса?