Президентът на Европейската централна банка (ЕЦБ) Кристин Лагард е готова да направи всичко необходимо, за да предотврати разпадането на еврозоната. В рамките на видеоконферентна връзка Лагард е уверила министрите на финансите на страните еврозоната в това, заяви италианският финансов министър Роберто Гуалтиери.
Междувременно Италия и Испания спират продажбите на късо на борсите. В Италия пазарните регулатори ще предотвратяват този вид сделки във вторник за 20 акции, включително тази на банката UniCredit и автомобилния производител Fiat Chrysler. Забраната следва подобно ограничение от петък за 85 акции и първоначално е валидна за 24 часа. Надзорният орган обаче обяви, че мярката може да бъде разширена.
Испания спря къси продажби за месец в понеделник. Късите продажби се считат за фактор за ускоряване на тенденциите на спад на фондовите борси, тъй като инвеститорите залагат на спада на цената на дадена акция.
Според съвместното комюнике групата на индустриализираните държави от Г-7 планира да направи всичко необходимо за гарантиране на силен глобален отговор чрез засилено сътрудничество и координация на нашите усилия“. Държавите могат „да бъдат принудени да предприемат национални спешни мерки”.
Министрите на финансите на Г-7 ще останат в ежеседмичен контакт. Международни финансови институции като Световната банка и МВФ призовават Г-7 да окаже подкрепа на най-уязвимите развиващи се страни в борбата срещу епидемията от коронавируса. Г-7 обаче засега не прие конкретни съвместни инициативи.


Утре е обявен код за опасно горещо време в цяла България
Утре и на 4 юли предстои придвижване на военна техника по републиканските пътища
От 1 автуст допълнителни лаборатории ще изследват пробите на шофьорите за наркотици
18-годишен шофьор загина в катастрофа
Германия отчете най-топлата си нощ
Изкуственият интелект може да оскъпи живота ти, без да разбереш защо
Европа има 6 млрд. причини за нов налог върху купувачите в интернет
Без дипломация, моля, ние сме американци
Европейските оръжейни компании са пред нов фронт от проблеми
AI супербалонът е готов да се спука, предупреждават хедж фондове в Китай
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
Toyota Classic - най-рядката кола на марката с дизайн от 30-те
Месечна прогноза: Очаква ни парещ юли, температурите стигат 40°С
14-годишно дете колабира на връх "Ботев"
Религията се връща в училища в САЩ, но много са против
Петкова: Посоката, в която управляващите тласкат страната, е един омагьосан кръг
В кадър: "Славия" изпрати в последния им път двете деца, загинали на "Тракия"


преди 6 години Не сме аборигени. Ние сме част от ЕС и германците са ни съюзници и имат пари. Ще дадат не само на нас, на всички в ЕС. Излишаците които трупат през последните години най накрая ще бъдат инвестирани. Историята с вирусчето ще оправи доста проблеми в съюза.Затваряне на външни граници, край на икономиите и реформите за известно време, евтини суровини, протекционизъм и т.н. Да не мислиш че всичко това се случва заради един грип. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години майтапа си е майтап, но тази жена подсказва, че нещо голямо втасва. а ние без да сме в еврозоната, сме вързани за еврото. ай хабиби, нещо още по-голямо идва. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години Zelka, де да беше 50-годишна, тя е 70-годишна.. :)) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години ах ти палавник ... сутрин за това ли си мислиш ?! 50 годишна жена , гола до кръста и да вее байрак ... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години Лагард: аре както оная картина >Свободата води народа.На оружие срещу вируса! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години И каква по-точно ни е ползата, че не сме в еврозоната? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години Къде са всички, които писаха да влизаме в еврозоната и отговорните другари дето ни бутаха в тая посока??? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години Правителството на Германия обеща да отпусне най-малко 460 милиарда евро за подпомагане на икономиката от въздействието, което коронавирусът ще окаже.Германският икономически министър Петер Алтмайер заяви, че правителството няма да ограничи помощта за всеки гражданин на страната - от таксиметровите шофьори до големите компании.Шолц отбеляза пред журналисти в Берлин, че благодарение на спестяванията през последните години правителството има възможност да отдели големи средства за прилагане на необходимите мерки.ПОДАРЪЦИ ЩЕ ИМА ЗА ВСИЧКИ ОТ СЪРЦЕ, А ОРЕЛА ОТ СНИМКАТА НЕ БИВА ДА СЕ НАДЯВА, ГЕРМАНИЯ ДА СЕ ВПУСНЕ В СПАСИТЕЛНА АКЦИЯ ЗА ТАКИВА АБУРИГЕНИ КАТО НАС , ИТАЛИАНЦИТЕ ИЛИ ИСПАНЦИТЕ. ВСЕКИ ЩЕ СЕ СПАСЯВА ИНДИВИДУАЛНО , СПОРЕД ТОВА КАКВО СИ Е ПОСЛАЛ. НЕ ВИЖДАМ КАКВА ЩЕ Я ВЪРШИ В ТАЗИ ОБСТАНОВКА ОРЕЛА ОТ СНИМКАТА , КОЙТО Е ПОДРАЗБРАЛ НАКЪДЕ ВЪРВЯТ НЕЩАТА С "ОБЕДИНЕНА" ЕВРОПА И КОНКРЕТНО С ГЕРМАНИЯ ЗА КОЯТО ЛАГАРД Е НЕЩО КАТО НИЩО. КАК ЛИ СМЯТА ДА СЕ ПРЕБОРИ С ОПЪРНИЧЕВИТЕ НЕМЦИ ГОСПОЖАТА, КОЯТО ЯВНО Е УСЕТИЛА ПОЛЪХА НА ПУКАЩИТЕ СЕ ОТ АМЕРИКАНСКОТО ЗЕМЕТРЕСЕНИЕ СТЕНИ НА ОБЩИЯТ НИ ЕВРОПЕЙСКИ ДОМ?!! отговор Сигнализирай за неуместен коментар